Xiaomi Mi 9T vs Samsung Galaxy A51

EArcy

Kilopat
Arkadaslar merhaba,

1-2 gun icinde yeni telefona gececegim. Aklimda bu 2 telefondan birisi var. Fiyat olarak da benzerler, ozellik olarak da. Ikisinin de videolarini izledim ve kafam gercekten karisti, hangisini alsam bilemiyorum. Daha onceden de Xiaomi kullanmis ve memnun kalmis biriyim, markaya bir on yargim yok. Sizce hangisi alinmali? Kullananlar var mi? Tecrubelerinizi aktarabilir misiniz?

Galaxy A51 Samsung Galaxy A51 2020 128 GB (Samsung Türkiye Garantili) Fiyatı

Mi 9T Xiaomi Mi 9T 128 GB (Xiaomi Türkiye Garantili) Fiyatı

Mi 9T kullanicisiyim , şuan gayet memnunum telefondan tavsiye ederim.

Ne kadar suredir kullaniyorsunuz? Popup kamerada bir sikinti yasadiniz mi hic
Samsung sadece S ve Note serisine gereken önemi gösteriyor, kanaatindeyim.

Hic A serisi kullanmadim. Normalde diger modelleri hep gomuyorlar da bu modelin yorumlari iyi diye kafami karistirdi

Samsung yıllardır Note ve S serisi hariç diğer tüm modellerine güncelleme desteğini kesip göz ardı ediyor. 2 sene sonra kasmalar donmalar başlıyor. (galaxy ace, wonder, j7, v.s)
O yüzden ikisi arasında tavsiyem Mi9T'yi almanız.

Böyle bir şey yok.

Ekran, kamera A51 daha üstün. Batarya, GPU ve CPU olarak 9T daha iyi.

Ekranda Xiaomi Amoled iken Samsung Super Amoled kullanıyor tek farkı bu. Ve bu bir dezavantaj bile sayılabilir A51 ikinci seneye doğru panel beyaz rengi sarı gösterecektir.

Mi 9T'nin ana kamerası daha fazla ışık alıyor, Samsung sensöre sahip değil bu yüzden sulu boya efekti de yok. Ayrıca 960 FPS çekim destekliyor.

Bence bu karşılaşmanın galibi Mi 9T.

Ekranda Xiaomi Amoled iken Samsung Super Amoled kullanıyor tek farkı bu.
9T modelindeki Amoled ekranda Samsung paneli. Süper Amoled sadece Samsung'un kendi modellerine verdiği bir isimdir. A51 ekranın çözünürlüğü biraz daha iyi, parlaklık olarak 9T daha üstün. A51 640 nit, 9T 660 nit. A51'in nit değerini daha yüksek biliyordum diğer Samsung modelleriyle karıştırdım.

Mi 9T'nin ana kamerası daha fazla ışık alıyor, Samsung sensöre sahip değil bu yüzden sulu boya efekti de yok
Samsung'un kendi sensörü Sony sensörlerden daha iyi. 48 MP olan Sony IMX586 sensörü rakibi Samsung Isocell GM1 modelinin gerisinde. 9T modelinde ise IMX582 var, A51 modelinde ise yeni başka bir Samsung sensör var diyaframı daha yüksek olsa da daha iyi fotoğraf çekiyor. Sulu boya gibi çekiyor saçmalıklarını da bırakın. Kamera olarak A51 daha iyi. Video tarafında da avantajı var, ön kamera olarakta daha iyi. Düşük diyaframa sahip olması daha fazla ışık alacağı manasına gelmez her zaman. Sensör kalitesi diyaframdan daha önemli.

Arka kamera iki model arasında büyük fark yok zaten.

960 FPS çekmesi telefonu alınabilir yapmaz, kamerasını da daha iyi yapmaz.

CPU, GPU noktasında 9T daha iyi.
Samsung'un kamera yazılımı daha iyi, 9T performans olarak daha iyi. Hangisinin alınacağı kullanıcının tercihine kalmış.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı