Xiaomi Mi A2 Türkiye Fiyatı Belli Oldu

1534410294182.png

Xioami Türkiye'nin resmi olarak ülkemizde yaptığı lansmanda Mi A2 4GB + 64GB modeli 2.599 TL olarak açıklandı. Teknosa'da sınırlı sayıda ise 2.199 TL'den satışa sunulacak. Resmi garantili bu ürünü bu fiyatta iken kaçırılmaması gerekir. Xiaomi Türkiye distribütörü olan Evofone'in gerçekleştirdiği bu lansmanda Mi A2'nin özellikleri, garanti koşulları ve fiyatı üzerinde duruldu.

1534410184219.png

Mi A2 Özellikleri:

• 5.99 inç Corning Gorilla Glass 5 IPS LCD Ekran
  • 8 Çekirdekli Snapdragon 660 (SDM660)
  • Adreno 512 Grafik İşlemcisi
  • 4 GB LPDDR4x Bellek
  • 64GB Dahili Hafıza
  • Quick Charge 3.0 Destekli 3100 mAh Batarya
  • 12 MP + 20 MP Çift Arka Kamera
  • 20 MP Ön Kamera
  • Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac Kanal Destekleri
  • Bluetooth 5.0
  • Kızılötesi
  • USB Type-C
  • Parmak İzi Okuyucu
  • Android 8.1 Oreo (Android 9.0 P alacak) Android One Kapsamında

SD 660'ı yanlış hatırlamıyorsam ilk olarak Xiaomi mi not 3 cihazında kullanmıştı. 3100 mahlık bataryaya bakıp aldanmasınlar beklentilerinin çok üzerinde performans verecektir. SD 660 tasarruflu ve güçlü bir işlemcidir. Corning gorilla class'ı kullanmalarına güzel olmuş. Sanki orta segmentte ürettiği ilk cihazın ikinci versiyonunda biraz daha amiral gemisine yaklaştırma ya çalışmış fakat daha önceki tasarımlarından dolayı (mi Mix serisi mi note serisi mi8 serisi) maalesef bu ürün diğerleri ile kıyas kabul etmez. Android one kapsamında bir cihaz olduğu için en az 2 sene güncelleme garantisi sunuluyordu bu cihaza.

Özet olarak 6" bir ekran bana göre çok büyük keşke en fazla 5'5 olsaydı. Ayrıca maalesef fiyatı çok yüksek tutulmuş. Ben yurt dışından getirtilen cihazlardan almayı düşünürüm. Fiyatın fazla tutulduğunu nereden öngördükleri onada şoyle açıklık getireyim, kendi ürünleri arasında her zaman f/p ürünü olarak görüldüğü için fiyat fazla dedim. Yoksa diğer bilindik firmalarla kıyas bile kabul etmez. Diğer bilindik firmaların orta segment cihazları ile karşılaştırıldığında bu cihaz onlara göre amiral gemisi kalır.

GG sitesinde şu an 2000 TL fiyatina satılıyor gayet iyi fiyat bu kura rağmen, ithalat garantili mi distribütör garantili mi bilmiyorum açıkçası. Kamerasi ve donanimi iddaali görünüyor.

GG'de satılan ithalatçı garantili.

İlk çıktığı fiyata satılmaya devam ederse müthiş olur. Bu fiyatlara SD 636 ve Kirin 659 yongalı cihaz satıyorlar. İlerleyen dönemde kamera karşılaştırmalarına da bakmak gerek tabi.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı