Xiaomi Mi 9T Türkiye fiyatları belli oldu!

Temmuz ortası gibi alacağım da sizce Mi 9 ile S10e aynı fiyata gelirse hangisi alınır? Zaten cihaz aldım mı 3-4 yıl kullanan biriyim de. 200-300 lira çok da önemli değil.
S10E ile Mİ9 arasında 500 TL fark var hocam S10E temmuzun ortasında 4200 TL'Ye kadar düşecektir, O yüzden S10E almanızı öneririm.

S10E ile Mİ9 arasında 500 TL fark var hocam S10E temmuzun ortasında 4200 TL'Ye kadar düşecektir, O yüzden S10E almanızı öneririm.

Hocam biraz fazla versem sıkıntı olmaz. Benim demek istediğim sizce Mi 9 mu bana uzun ve iyi bir kullanıcı deneyimi sağlar yoksa S10e mi iyi bir deneyim sağlar?

@toprox

Son düzenleme:
Hocam bir şey daha soracaktım da, S10e ile Mi 9 arasında kalıyorum hep. Sizce hangisini almalıyım? ( IP çok önemli değil 6 yıldır, kullandığım cihazları çizmişliğim bile yok). Telefonu çoğunlukla reddit, youtube ve oyunlar için kullanıyorum.
Merhabalar, her ikisi de çok kaliteli cihazlar. İkisi de pişman etmez. S10e yurt dışında Mi 9'dan pahalı olmasına rağmen ülkemizde daha ucuz. Hangisi daha iyi sorusuna gelirsek, bunu telefonun her bölümü için listelemek gerekebilir:

Ekran:
Samsung'un yeni amiral gemisi cihazlarında geçiş yaptığı Dynamic Amoled teknolojisini kullanan S10e, Mi 9'a göre daha kaliteli bir panel kullanıyor ve daha yüksek parlaklık değerlerine ulaşabiliyor. Ayrıca S10e'de HDR10+ teknolojisi de bulunuyor. Fakat Mi 9'un ekranı da kötü değil. Gayet başarılı ve günlük kullanımda pek fark hissettirmeyecektir.

Performans:
Her ikisini de Türkiye'den alacaksanız Mi 9'un işlemcisi daha başarılı. Fakat yine günlük kullanımda pek farkettirmeyecektir. Geekbench 4 testlerine bakarsak tek çekirdekte Exynos 9820 önde fakat çoklu çekirdekte SD 855, rakibine ciddi bir fark atıyor. Antutu Benchmark V7 testlerine bakarsak:
Mi 9: 371894
S10e: 329853
Burada da yine Mi 9 azımsanamayacak bir farkla önde.

Kamera:
S10e'nin arkada çift, önde tek kamerası bulunuyor. Mi 9'un ise arkada üç, önde tek kamerası bulunuyor. S10e'nin DxOMark testi yok fakat kıyaslama yaparsak kamerasında OIS olmaması hariç Mi 9'un kamerası daha iyi gibi. S10e'de 2× optik zoom lensi bulunmuyor. Fakat geniş açı lensinde S10e daha başarılı. Xiaomi Mi 9'daki mikrofon pek başarılı değil. Her ikisi de pişman etmeyecektir.

Batarya:
Burada Mi 9, bataryasına (arada sadece 200 mAh fark var.) ve ekranının büyüklüğüne rağmen S10e'den iyi performans veriyor. Aradaki fark çok değil fakat Mi 9 27W hızlı şarj desteklerken S10e 15W hızlı şarj destekliyor.

Diğer özellikler:
Mi 9'da sertifika olmamasına rağmen suya dayanıklı, IP67 şartlarını sağlamıyor fakat suya tutulduğunda, vb. su geçirmiyor. Yine S10e'de çift hoparlör ve kulaklık jakı varken Mi 9'da ikisi de yok. Mi 9 parmak izini ekrandan okuyor. S10e yan yüzden okuyor.

Özetlemek gerekirse: Biliyorum, çok fazla "her ikisi de iyi.", "her ikisi de pişman etmez." tarzı cümleler kurdum. Sonuçta her ikisi de amiral gemisi. Mi 9 yurt dışında cidden çok ucuz. İki cihaz arasından ben, pahalı olmasına rağmen Mi 9'u tercih ederdim. Performansa önem verdiğimden. Fakat sizin önceliklerinize göre seçim yapmanız daha iyi olacaktır. Telefonları çiziksiz kullanıyorum demişsiniz, demek ki dikkatli kullanıcısınız. Garantisiz cihaz almayı düşünürseniz Mi 9 daha uygun fiyata gelecektir. Yine garantisiz alacaksanız, Mi 9 Türkiye fiyatlarına satılan Oneplus 7 Pro'yu alabilirsiniz. Saygılar.
Edit: uzun kullanım deneyimi sorunuza gelirsek benim cevabım, yüksek çipset performansı sebebiyle Mi 9. Güncelleme desteği bitse bile stabil kullanım sunacağını düşünüyorum. Samsung'un çipset performansı da fena değil ama bu seneki Exynos çipsetleri Snapdragon rakiplerine göre düşük performans veriyor maalesef.
Bütçenizi artırabilirseniz @Bilinmez_ZED.35 'in de dediği gibi S10 almanız Mi 9'dan iyi bir tercih olacaktır. Endüstri lideri ekranı, Mi 9'dan daha başarılı kameraları, 8 GB RAM'i ile uzun süreli kullanım ve her alanda kaliteli deneyim yaşatacaktır.

Hocam biraz fazla versem sıkıntı olmaz. Benim demek istediğim sizce Mi 9 mu bana uzun ve iyi bir kullanıcı deneyimi sağlar yoksa S10e mi iyi bir deneyim sağlar?

@toprox
Bunu al arttırıp bence.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı