Xiaomi Mi Band 5 Şarj Deneyimi

efeekaya

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhabalar. 2-3 hafta önce aldığım Mi Band 5 akıllı bilekliğin şarjı hakkında kısa bir bilgilendirme paylaşacağım.

Ürün 16 Mart günü elime ulaştı. İlk açtığımda şarjı yoktu. Hemen şarj ettim. Bu arada Mi Band 5'te şarj özelliği gayet iyi tasarlanmış. Eskisi gibi çok uğraşmıyorsunuz. Mıknatıslı olması gayet iyi.

xiaomi-mi-band-5-usb-sarj-cihazi-kablosu-mi-band-5-sarj-aleti-1-1606064336.jpg

16 Mart günü kullanmaya başladığım ürünü bugün yani 4 Nisan tarihinde tekrar şarj ettim. İlk şarj ettiğimde %98'de şarjdan çektim ve %19'a düşünce şarjı bugün tekrardan şarj ettim. Gerekli ayarlamaları yapınca 18 günde %79 şarj gitti ki bu da günde %4 şarja denk geliyor.

Xiaomi şarjının 14 güne kadar gittiğini söylüyordu. Bu süreyi 18 güne kadar hatta %1'e kadar kullansam neredeyse 25 günü bulabilirdi. (3. parlaklık ayarında ve 2 gün içinde kullanılmadı.)

Şarj etme süresi ise %19'dan %100'e kadar 1 saat 12 dakika içinde tamamen şarj oldu.

Şarjın uzun gitmesi için yapmanız gerekenler:

(Bazı ayarları Mi Fit üzerinden bazılarını da bilekliğin kendisinden yapmanız gerek.)

Mi Fit Ayarları:

Screenshot_20210404-152614-01.jpeg

Screenshot_20210404-152532-01.jpeg

Screenshot_20210404-152522-01.jpeg

Screenshot_20210404-152545-01.jpeg

•Mi Fit uygulaması üzerinden bilekliğinizi bağlandıktan sonra bu 3 ayarı kapatmalısınız. Pil optimizasyonunu büyük ölçüde etkiliyorlar.
•Bileklik ekranı ayarlarında da kullanmadığınız klasörleri kaldırın.

•Bir de bazen güncelleme geliyor. En son sürüme güncellemeyi unutmayın.

Bileklik Ayarları:

Bilekliğin Daha fazla kısmından ekran kısmına gelin. Burada 5 ölçekli parlaklık ayarı var. Burdan 4-5. ayarı kullanmanızı önermiyorum. Çünkü 3. ayardan pek farkı yok ve daha çok pil tüketimine sebep oluyor.

Gün içinde 3. ölçek ayarında kullanın. Uyumadan önce parlaklığı en düşüğe alırsanız daha iyi olur.

(Normalde Mi Fit uygulaması üzerinde Gece Modu var fakat pek iyi işlemiyor ve pil tüketimini arttırıyor.)

Kısaca böyleydi. Okuyup zaman ayırdığınız için teşekkürler...

Mi Band 5'i tasarlarlarken ekranını büyütmek için bataryayı küçültmeleri gerçekten saçma olmuş. MAh değeri olarak Band 4, 5'den daha büyük bir bataryaya sahip ve bu da sana iyi bir kullanımda 1 haftaya kadar bile şarj süresi sunabiliyor. Tabi sonuçta ikisi de 2 saat gibi bir sürede şarj olabiliyorlar ama bence 6. modelde daha iyi özellikler ve daha iyi batarya sunulabilir.

Mi Band 5'i tasarlarlarken ekranını büyütmek için bataryayı küçültmeleri gerçekten saçma olmuş. MAh değeri olarak Band 4, 5'den daha büyük bir bataryaya sahip ve bu da sana iyi bir kullanımda 1 haftaya kadar bile şarj süresi sunabiliyor. Tabi sonuçta ikisi de 2 saat gibi bir sürede şarj olabiliyorlar ama bence 6. modelde daha iyi özellikler ve daha iyi batarya sunulabilir.

Evet 4'ün ekranı vs. 5'e göre düşük kalıyor fakat 4'ün şarjı daha iyi diyebiliriz. Bundan önce Mi Band 2 kullanıyordum. Şarjı en az 21 gün en fazla 35 güne kadar gidebiliyordu. Mi Band 6'da umarım şarja birazcık daha önem verirler.

Evet 4'ün ekranı vs. 5'e göre düşük kalıyor fakat 4'ün şarjı daha iyi diyebiliriz. Bundan önce Mi Band 2 kullanıyordum. Şarjı en az 21 gün en fazla 35 güne kadar gidebiliyordu. Mi Band 6'da umarım şarja birazcık daha önem verirler.
Ben Band 4 kullanıyorum ve sürekli evde olduğumuz bu günlerde koluma takma gereği duymadığımdan ve Bluetooth bağlantısını da yapmadığımdan dolayı şarjı 60 gün gitmişti :D

Son düzenleme:
Ben Band 4 kullanıyorum ve sürekli evde olduğumuz bu günlerde koluma takma gereği duymadığımdan ve Bluethoot bağlantısını da yapmadığımdan dolayı şarjı 60 gün gitmişti :D
Evet eğer hiç kullanmaz ve BT bağlantısı sağlamazsanız şarjı kullanılmadığı için kolay kolay bitmez. Aynı durumu Mi Band 2'de de yaşamıştım.

Evet eğer hiç kullanmaz ve BT bağlantısı sağlamazsanız şarjı kullanılmadığı için kolay kolay bitmez. Aynı durumu Mi Band 2'de de yaşamıştım.
Şahsen zaten telefonumdan gördüğüm bildirimi evde olduğum zaman saat ekranında da görme durumunu boş buluyorum ama dışarı çıktığım zaman ne var ne yok açıyorum saatte :D

Merhaba bende bu üründen edindim. Sorunumu şöyle anlatayım ilk gün şarj eetim uzun süre aldığımda sarj78% di. O gün içinde bütün işlemleri yüklemeleri yaptım. Şarj ancak akşama kadar gitti. 15% indi bende yeniden şarj ettim iki saatten fazla şarj ettim şuan açılmıyor. Ne olmuş olabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı