Xiaomi Mi Box S 4K'yı Önerir Misiniz?

Uygulama cihazda geliyor ama üyeliği sizin almanız gerekiyor. Hatta Android 9 güncellemesi ile Amazon'un servisi de eklendi. Ondan da üyelik alıp kullanabilirsiniz.
Hocam hepsiburadadan alsak cihazın güncellemesini biz yapabiliyor muyuz internete bağlanarak?
Android Box deniliyor bu cihazlara. Televizyonu bir nevi akıllı TV'ye dönüştürüyor. Bir anlamda multimedya cihazı gibi işlev görüyor.

Netflix, Youtube, Turkcell TV+, Kodi, Amazon, Blutv, Puhutv vs vs birçok uygulamayı kurmak mümkün. Özellikle Netflix için 4K sertifikası mevcut. Bu özellik çok fazla cihazda mevcut değil.

Google Playstore mevcut ama kısıtlı uygulamalar var. Ekstra market kurarak farklı uygulamalar kurmak mümkün yada USB ile APK kurabiliyorsunuz. Tabi desteklemesi gerekiyor.

Kumandasından sesli arama yapabiliyorsunuz. IPTV özelliği mevcut.

Ben Turkcell TV+ kurdum ve zaten üyeliğim vardı. Dahil olan yerel kanalları 24 saat geriye alıp izleme imkanı veriyor. Bu özellik gerçekten hem iyi çalışıyor hem de çok faydalı oluyor.

Wifi'si şu an 1080p TV'im de sorunsuz çalışıyor. 4K denemedim ama çekim gücüne ve internet hızına bağlı olarak değişebilir.

Gerekirse ekstra USB'den Ethernet aparatı alınabilir. Ugreen öneriyorlar. Hem kabloyla internete bağlamış oluyorsunuz hemde USB çoklayıcı görevi görebiliyor. Ayrıca USB'den medyaları oynatabiliyor.

Bunun dışında Amazon'un Fire TV Stick 4K'sının daha stabil ve daha iyi olduğunu söyleyenler var. Ancak çok derinlemesine araştırmadım.

Uzun süredir kullanıyorum herhangi bir donma kasılma vs sorunu yaşamadım.

Harici olarak klavye mouse veya air mouselu klavyeli kumandalar da alınıp kullanılabiliyor.
Hocam bu cihazla ingiltere premier lig maçlarını izleyenler oluyormuş. Bu konuda bilgin var mı? Nasıl oluyor acaba? Bir de smart tv varken ekstra bunu almaya lüzum var mı? Artısı var mıdır ek olarak?

Hocam hepsiburadadan alsak cihazın güncellemesini biz yapabiliyor muyuz internete bağlanarak?

Hocam bu cihazla ingiltere premier lig maçlarını izleyenler oluyormuş. Bu konuda bilgin var mı? Nasıl oluyor acaba? Bir de smart tv varken ekstra bunu almaya lüzum var mı? Artısı var mıdır ek olarak?
Tabii ki.

Millet IPTV üzerinden çeşitli kanallar izliyor ama ben aileye zahmetli olur diye düşündüm ve pek denemedim.

Smart tv varken bunu almanın artısı var mıdır ek olarak?

Hocam özelliklerini aşağı yukarı yazdım. Bunu kullandığınız Smart TV'ye göre değerlendirin. Benim bildiğim Smart TV'lerden çok daha kullanışlı ama detaylı bilgim yok.

Kendi TV'nizde yapmak isteyip yapamadığınızı bu cihaz yapıyorsa artısı var demektir. Bunu kıyaslayacak olan sizsiniz burada. İhtiyacınızı ve amacınızı siz bilebilirsiniz.

Cihaz çok iyi bende var ama aman aman Android 9.0 güncellemesini kurmayın kablosuz mouse takılınca sanal klavye iptal oluyor bir de mikrofon güncellemeden sonra bende çalışmamaya başladı. Cihazı tavsiye ederim ama aman aman sakın güncellemeyin!

Cihaz çok iyi bende var ama aman aman Android 9.0 güncellemesini kurmayın kablosuz mouse takılınca sanal klavye iptal oluyor bir de mikrofon güncellemeden sonra bende çalışmamaya başladı. Cihazı tavsiye ederim ama aman aman sakın güncellemeyin!

Ben yine de güncelledim bir sıkıntı yaşamadım. Kablosuz mouse'um yok ama ekstra olarak şu kumandayı aldım. Enter tuşu işlemiyordu onu başka bir uygulama kurarak hallettim. Chrome da yükledim ana menüye onu ekledim. Amazon Prime Video'yu da 1 haftalık ücretsiz aldım. İçerik biraz az gibi ama bakalım. Gerçi ben nadir kullanıyorum daha çok ailem kullanıyor.

Mikrofonun çözümü vardı galiba yada bir sonraki küçük güncellemeler ile çözülebilir bilemiyorum.

Güncellemeden önce veya sonra format atmak daha iyi olabilir. Ben atmadım. Sadece açılışta menü biraz daha geç geliyor.

Ayrıca recovery mod'a girmesi biraz zor oluyor. Pcye telefon gibi bağlanabilseymiş iyi olurmuş.

Şu kumandayı alanlar da var. Sesli arama özelliği varmış. Tuşlarının fiziksel olması daha avantajlı olabilir. Benim aldığım dokunmatik. W1 versiyonu daha kırpılmış bu kumandanın.

Merhabalar arkadaşlar.
Şu cihaz tam olarak ne işe yarar ve kullanan arkadaşlar varsa bilgi verir misiniz?

Xiaomi Mi Box S 4K Android TV Box Media Player HDR - Dolby Fiyatı

İki cihazı'da kullandım. incehesap.com dan aldığım
(Xiaomi Mİ Box 3 4K Ultra HD Android TV - Global Versiyon ) Cihaz 'dan Çok memnun'dum .Ancak gelen ilk güncellemeyle birlıkte cıhazda kasılmalar donmalar başgösterdi. Cıhazı herseferinde yeniden başlatmam gerekıyordu. Sağolsunlar ürünü geri aldılar bir üst versiyononu gönderdiler.
Xiaomi Mi Box S 4K Ultra HD - Global Versiyon Model M19E (MDZ-22-AB) Bu cihaz daha stabil çalışıyordu. Bir süre sonra bu cihazada güncelleme geldi. Yükledim. Bir öncekı cıhaz kadar olmasada bu cihazda'da donma takılma sorunları başladı. Cihazı yeniden başlatırsanız sorun yok. stand-by konumuda bir kaç saat kalınca sorunlar başlıyor. Ancak satınalmak isteyenler güncelleme yapmazsanız sorun yaşamazsınız.

İki cihazı'da kullandım. incehesap.com dan aldığım
(Xiaomi Mİ Box 3 4K Ultra HD Android TV - Global Versiyon ) Cihaz 'dan Çok memnun'dum .Ancak gelen ilk güncellemeyle birlıkte cıhazda kasılmalar donmalar başgösterdi. Cıhazı herseferinde yeniden başlatmam gerekıyordu. Sağolsunlar ürünü geri aldılar bir üst versiyononu gönderdiler.
Xiaomi Mi Box S 4K Ultra HD - Global Versiyon Model M19E (MDZ-22-AB) Bu cihaz daha stabil çalışıyordu. Bir süre sonra bu cihazada güncelleme geldi. Yükledim. Bir öncekı cıhaz kadar olmasada bu cihazda'da donma takılma sorunları başladı. Cihazı yeniden başlatırsanız sorun yok. stand-by konumuda bir kaç saat kalınca sorunlar başlıyor. Ancak satınalmak isteyenler güncelleme yapmazsanız sorun yaşamazsınız.

Bazı donma sorunlarını hdmi cec ayarını açarak düzeldiği söyleniyordu. Bende açık konumda. Hiç donma yaşamadım. Mi Box S kullanıyorum. Son güncellemeyi de yaptım.

Bu arada Air Mouse özelliği olan bir kumanda kullanıyorsanız tuşlarına bir uygulama ile atama yaparak arka plandaki uygulamaları temizleme yapabiliyorsunuz. Gerçi hiçbir zaman arka plandaki uygulamaları kapatmaya ihtiyaç duymadım.

Uygulamanın adı Button Mapper. Oldukça işlevli olduğunu söylemeliyim.

Geri
Yukarı