Xiaomi Mi TV Stick önerir misiniz?

• Konuyu başlatan memoe
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 12
  • Görüntüleme 2B

memoe

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, Xiaomi Mi TV Stick 1080p almayı düşünüyorum, Netflix, YouTube ve bir, iki APK kuracağım maç için odamdaki TV 1080p zaten 4K gerek yok şu an bende Hiremco Nitro S2+ var onu satıp öyle almayı düşünüyorum.
Xiaomi Mi TV Stick sizin yorumlarınız nasıl olur donma, kasma, ısınma oluyor mu?

Şimdiye kadar video, film, dizi izlerken kasma ve donma yaşamadım ama arayüzü RAM miktarının biraz düşük olmasından dolayı çok hızlı değil. Onun dışında arayüz ve uygulama geçişlerinde kasma, donma nadiren de olsa yapabiliyor. Özetle bir şey izlerken kasma donma yaşamamakla birlikte arayüz geçişlerinde hissedilir şekilde yavaşlık mevcut. Aletin kendisi de bayağı ısınıyor. 1 yıldır aktif olarak kullanıyorum ve öneririm.

Mutfağımda kullanıyorum. YouTube, Netflix gibi uygulamalarda şimdilik herhangi bir sıkıntı çıkarmadı. Günlük ortalama 2-3 saat açık kalıyor. Benim cihazım, Beko marka televizyonun çıkışından elektrik alamadığı için kendi adaptörü ile kullanıyorum, bir de TV'nin altından sallanır biçimde duruyor. Isınmada problem çıkarmadı sanıyorum ki o yüzden.

Bir de ben fiyatı 250-300 bandında iken almıştım geçtiğimiz mart ayında.

Bu fiyatı hak eder mi bilemem ama box modeli veya Google Chromecast, Amazon Fire gibi cihazlara da bir göz atabilirsiniz.

Şimdiden iyi seyirler...

Öneririm.. Ancak box'ı daha çok öneririm. imkanınız varsa box olsun..

Şimdiye kadar video, film, dizi izlerken kasma ve donma yaşamadım ama arayüzü RAM miktarının biraz düşük olmasından dolayı çok hızlı değil. Onun dışında arayüz ve uygulama geçişlerinde kasma, donma nadiren de olsa yapabiliyor. Özetle bir şey izlerken kasma donma yaşamamakla birlikte arayüz geçişlerinde hissedilir şekilde yavaşlık mevcut. Aletin kendisi de bayağı ısınıyor. 1 yıldır aktif olarak kullanıyorum ve öneririm.
Ben her gün 6-7 saat TV boks izliyorum YouTube netflix gibi şeyler istiyorum acaba ısınma olayı beni etkiler mi?
Teşekkürler

Ben her gün 6-7 saat TV boks izliyorum YouTube Netflix gibi şeyler istiyorum acaba ısınma olayı beni etkiler mi?
Teşekkürler.

6-7 saat hiç kapatmadan izlemişliğim yok ama 2-3 saat boyunca izlediğimde ve kontrol ettiğimde gerçekten sıcak oluyor, fakat o ısı bence gayet doğal. Benim deneyimim bu şekilde oldu.

Ben de Stick kullandım, 2 sene kadar. Gayet güzel ancak menuleri yavaş. Box alabiliyorsan ben de Box öneririm. 4K'dan ziyade RAM miktarı daha fazla olduğu için menüler daha akıcı. Ama gün sonunda aynı şeyleri gösteriyor.

Sonuç; Tavsiye ederim.

Ben de Stick kullandım, 2 sene kadar. Gayet güzel ancak menuleri yavaş. Box alabiliyorsan ben de Box öneririm. 4K'dan ziyade RAM miktarı daha fazla olduğu için menüler daha akıcı. Ama gün sonunda aynı şeyleri gösteriyor.

Sonuç; Tavsiye ederim.
Kumanda ile ilgili sorum olacaktı, Xiaomi kumandası ile TV'ye geçiş yapıldığında TV'yi kontrol edebiliyor musun? Yani kanallar arası geçiş, ses açma kapatma, Source tuşu ile diğer bağlı cihazlara(PS4 vb gibi) geçiş yaptırıyor mu yoksa yine TV kumandasına mı mahkumuz?

Geri
Yukarı