Xiaomi Mi Box tam olarak ne işe yarıyor?

Makaleler
1
Bu cihazın ne işe yaradığını anlatabilir misiniz? Halihazırda kendi işletim sistemi bulunan televizyona nasıl bir etkisi oluyor?

Herhangi bir televizyona nasıl bir etkisi varsa onda da aynısı oluyor. Nasıl ki bilgisayarın görüntüsünü TV'den yansıtıyorsan Mi Box S'in görüntünü de TV'den yansıtıyorsun. TV'yi sadece görüntüleme aracı olarak kullanıp Mi Box S'in özelliklerinden faydalanıyorsun.

Bu tip ürünler daha çok eski TV'lerde faydalı. Zaten Smart TV'niz varsa gerekli olmayabilir.

Eğer Smart TV özelliği yetersizse veya bazı uygulamalar yoksa faydalı olabilir.
Kısaca Smart TV kutusu denebilir.
Smart TV nedir onu da bilmiyorum, televizyonlarla çok içli dışlı olan birisi değilim.
Herhangi bir televizyona nasıl bir etkisi varsa onda da aynısı oluyor. Nasıl ki bilgisayarın görüntüsünü TV'den yansıtıyorsan Mi Box S'in görüntünü de TV'den yansıtıyorsun. TV'yi sadece görüntüleme aracı olarak kullanıp Mi Box S'in özelliklerinden faydalanıyorsun.

Bu tip ürünler daha çok eski TV'lerde faydalı. Zaten Smart TV'niz varsa gerekli olmayabilir.
Televizyonu monitör gibi mi kullanıyoruz yani bu cihazı taktığımızda?

Televizyonu, Mi Box'un monitörü olarak kullanıyorsun evet.

Akılsız tv'ye beyin nakli yapıyor. İşte YouTube, Netflix ve internet desteği kazandırıyor.
Anladım, televizyonumuzda Wi-Fi desteği yok, doğal olarak Netflix, Youtube gibi platformlar da yok, bu kutuyu taktığımda bu özelliklere erişimim olacak anladığım kadarıyla, peki bu Mi Box'un işletim sistemi nedir?

Android TV'ye dönüyor işte Android 9 sürümüydü yanlış hatırlamıyorsam ve televizyonunuz 4K desteklemiyorsa Mi Stick alın.

4K desteklemiyor, Stick'in 4K dışında Box'tan ayrılan ne yanları var?

Mi Box sadece televizyonunuzu akıllı TV yapmıyor, Android TV yapıyor. Android mağazasından birçok programı yükleyebiliyorsunuz buna. Plex, Popcorn Time, Kodi gibi uygulamalarla Netflix’ten çok daha kapsamlı bir streaming servisi haline getirebilirsiniz örneğin, bu sadece tek bir örnek.

Yeni konular

Geri
Yukarı