Elektronik Xiaomi Mi Router AX1800 Wi-Fi 6 Router - 489 TL

Bende farklı şeylerden bahsetmedim de neyse hoca.

Bende farklı şeylerden bahsetmedim de neyse hocam :)

Router bugün elime ulaştı, çekim gücü olarak modemime göre çok zayıf.
5 GHz, hız olarak 2.4 GHz'ye göre bayağı fark ediyor.
Şu an bilgisayarım yok 3-4 gün sonra çekim gücü artması için Çin sürümünü yüklemeyi düşünüyorum.
Çin sürümü yüklendikten sonra memnun kalacağımı düşünüyorum.
Router hakkında sizin düşüncelerinizi merak ettim.

Hocam ben öğlen saatlerinde taktım daha önce de bahsettiğim gibi 2 gün NBG6615 modelini kullandım ancak onunla kıyaslayabilirim.

Çekim gücü olarak bana bir tık daha iyi geldi Çin sürümünü yüklemeye gerek duyar mıyım bilmiyorum şu anlık böyle kullanacağım.

5 GHz performansı oldukça iyi fakat evde olan bir 2.4 GHz notebookta gene pek performans alamadım. Buna rağmen NBG6615 modelinden çok daha iyi.

Gene benim ister istemez gıcık olduğum Ethernet'i direk kasama taktığımda saniyede 124 MB NBG6615 modeline taktığımda 119 MB indirmesiydi. Xiaomi'de normal Ethernet'i direk kasaya takmışım gibi saniyede 124 MB indiriyor. Yani çoğu kişi umursamaz ama saniyede 6 MB kayıp düşününce çoğu kişinin internet hızından yüksek :D

Dosya Ekleri

• 1.png
    1.png
    486,9 KB · Görüntüleme: 38
Router bugün elime ulaştı, çekim gücü olarak modemime göre çok zayıf.
5 GHz, hız olarak 2.4 GHz'ye göre bayağı fark ediyor.
Şu an bilgisayarım yok 3-4 gün sonra çekim gücü artması için Çin sürümünü yüklemeyi düşünüyorum.
Çin sürümü yüklendikten sonra memnun kalacağımı düşünüyorum.
Router hakkında sizin düşüncelerinizi merak ettim.
Çin sürümü nerden indirilebilir ve sağlıklı mıdır bilgi verirmisiniz lütfen

Çin sürümü nereden indirilebilir ve sağlıklı mıdır bilgi verir misiniz lütfen.

Bende daha önce hiç Çin sürümü yüklemedim.
Router Avrupa standartlarını yakalayamadığı için routerin çekim gücü Avrupa için kısıtlanmış şekilde geliyor.
Çin sürümünde böyle bir kısıtlama olmadığı için routerden tam bir performans alınabiliyor.
Telefondan Çin sürümü yüklenemiyor, Çin sürümü yüklenebilmesi için bilgisayar şart.
Şu an bilgisayarı kullanamıyorum RAM'leri servise yollamıştım 2-3 gün sonra RAM'ler gelince bilgilendirme yaparım, tabii Çin sürümünü yükleyebilirsem biraz karışık.

Hocam ben öğlen saatlerinde taktım daha önce de bahsettiğim gibi 2 gün NBG6615 modelini kullandım ancak onunla kıyaslayabilirim.

Çekim gücü olarak bana bir tık daha iyi geldi Çin sürümünü yüklemeye gerek duyar mıyım bilmiyorum şu anlık böyle kullanacağım.

5 GHz performansı oldukça iyi fakat evde olan bir 2.4 GHz notebookta gene pek performans alamadım. Buna rağmen NBG6615 modelinden çok daha iyi.

Gene benim ister istemez gıcık olduğum Ethernet'i direk kasama taktığımda saniyede 124 MB NBG6615 modeline taktığımda 119 MB indirmesiydi. Xiaomi'de normal Ethernet'i direk kasaya takmışım gibi saniyede 124 MB indiriyor. Yani çoğu kişi umursamaz ama saniyede 6 MB kayıp düşününce çoğu kişinin internet hızından yüksek :D

Reis kablosuz da kaç Mbps hız veriyor bu router.

Yeni konular

Geri
Yukarı