Xiaomi Mi Stick 4K alınır mı?

Xiomi neden kötü arkadaşlar ?

Şu konuda Mi Stick 4K ile Amazon Fire TV Stick 4K'yı karşılaştırmıştım uzunca. Verdiğim sayfada aşağılarda attığım mesajı okuyarak karar verebilirsiniz:

Daha sonra okuyacak meraklıları için bahsettiğim mesajımı buraya da kopyalayayım:

Amazon Fire TV'leri tavsiye etme sebebim arayüzünün daha akıcı çalışması. Mi Stick 4K kumandası arasıra takılma yaparken Amazon Fire TV cihazlarında böyle bir şey hemen hemen hiç olmuyor.

Xiaomi'nin Fire TV Stick'e göre tek avantajı var o da Google Play'le gelmesi. Ancak sözde full Android gibi görünüyor ama telefon kadar her uygulama çıkmıyor aradığınızda, sanırım sadece Android TV arayüzüyle uyumlu olan uygulamaları çıkarıyor Google Play'de, çıkmayan uygulamaları yine APK ile kurmak zorunda kalıyorsunuz.

Fire TV Stick'lerde ise Disney, Netflix, Youtube vs gibi uygulamalar dışında kalan bir çok uygulamayı APK ile kurmanız gerekiyor.

Ama nasıl yapacağınızı öğrendikten sonra hiçbir zorluk yaşamadan kurabiliyorsunuz.

Ben Full Android olarak lanse edilen Mi Stick'lere kurabildiğim her uygulamayı limitli Android olan Fire TV Stick'e de kurabiliyorum.

Ancak Google Play hesabı bağlamak zorunda olduğunuz uygulamaları kullanacaksanız onları Fire TV de yapamazsınız.

Mesela oyun oynayacağım, Google Play'deki oyunları oynamak istiyorum diyorsanız bir gamepad ile TV ekranında falan o zaman mecburen Google Play hesabı gerektiren Mi Stick almanız gerekiyor.

Bir de tavsiyem hangi cihazı alacaksanız alın mümkünse 4K olanını alın bir iki sene sonra TV değiştirirseniz cihazı en azından değiştirmeniz gerekmez tekrar. Kolay bozulan cihazlar değil zaten 4-5 sene götürür sizi.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı