Xiaomi MI13 band20 nedir?

birkanoztrk

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. Yurt dışı MI13 almayı düşünüyorum fakat Çin modeli satanlar ucuza satıyor ama onda sanırım band20 yokmuş. Bu band20 nedir? Bşraz baktımda 4.5G mi yok bu cihazda? Sizce band20 çok gerekli bir şey mi?

Band 20 konusunda çok fazla yorum var. Yeni telefon alacakların dikkatle incelemesi gereken bir konu olduğuna inanıyorum.

Band 20 en geniş alanda LTE hizmetinin alınabileceği band. 800Mhz üzerinden yayın yapar. Ülkemizde bu frekans LTE için özellikle çalışma yapılarak boşaltılmıştır.

Frekans nasıl etkiler?

Frekans ile kapsama alanı ters orantılıdır.
Frekans ile hız doğru orantılıdır.
Frekans ile insan sağlığı ters orantılıdır.

Operatörler de yüksek popülasyon olmayan alanlarda sadece bu band üzerinden yayın yapıyor görünüyor.

Vodafone her yerde sadece band 20 kullanıyordu, o da yeni yeni 1800mhz frekansından yayına başladı.

1800 ve daha üstü frekanslar yüksek sayıda kullanıcı olan alanlarda, yüksek hız gereken durumlarda kullanılmak için planlanmıştır.

Özetle tum alanlarda LTE kullanacak iseniz band 20 bu ülkede size lazım.

Başkalarında LTE hızı varken sizde 3G olmasın istiyorsanız da size lazım.

Artı olarak sağlık açısından da yüksek frekanslar sakıncalıdır. Bu nedenle 800mhz den yayın yapan band 20 sağlık açısından da iyidir.

Bu özellikler size lazım değilse band 20 sizin için önemli değil.

Lazım ise bir tercih yapmanız gerekecektir.

Band 20 neden cihazımda yok?
Üretici band 20 için bir lisans bedeli vermek durumundadır. Üreticinin asıl satış yaptığı ülke veya coğrafyada bu band kullanılmıyor ise üretici bu band destekli telefon üretmeyebiliyor.

Fiziksel olarak telefonda band 20 için bağlantı varsa modeme yazılımsal müdahale ile bu band aktif edilebiliyor

Arkadaşlar merhaba. Yurt dışı MI13 almayı düşünüyorum fakat Çin modeli satanlar ucuza satıyor ama onda sanırım band20 yokmuş. Bu band20 nedir? Bşraz baktımda 4.5G mi yok bu cihazda? Sizce band20 çok gerekli bir şey mi?
alıntıdır.
Band 20 eğer vodafone kullanıyorsanız hayati önem taşıyor.

Band 20 konusunda çok fazla yorum var. Yeni telefon alacakların dikkatle incelemesi gereken bir konu olduğuna inanıyorum.

Band 20 en geniş alanda LTE hizmetinin alınabileceği band. 800Mhz üzerinden yayın yapar. Ülkemizde bu frekans LTE için özellikle çalışma yapılarak boşaltılmıştır.

Frekans nasıl etkiler?

Operatörler de yüksek popülasyon olmayan alanlarda sadece bu band üzerinden yayın yapıyor görünüyor.

Vodafone her yerde sadece band 20 kullanıyordu, o da yeni yeni 1800mhz frekansından yayına başladı.

1800 ve daha üstü frekanslar yüksek sayıda kullanıcı olan alanlarda, yüksek hız gereken durumlarda kullanılmak için planlanmıştır.

Artı olarak sağlık açısından da yüksek frekanslar sakıncalıdır. Bu nedenle 800mhz den yayın yapan band 20 sağlık açısından da iyidir.

Üretici band 20 için bir lisans bedeli vermek durumundadır. Üreticinin asıl satış yaptığı ülke veya coğrafyada bu band kullanılmıyor ise üretici bu band destekli telefon üretmeyebiliyor.

Fiziksel olarak telefonda band 20 için bağlantı varsa modeme yazılımsal müdahale ile bu band aktif edilebiliyor

alıntıdır.
Band 20 eğer vodafone kullanıyorsanız hayati önem taşıyor.
Turkcell kullanıyorum ve Ordu da yaşıyorum hocam. Fakat mesela şu anda Trabzonda leş gibi bir yurttayım ve internet aşşırı az çekiyor. Bayağı yavaş wp görüntülü görüşmede donuyor vs. Bu durumu da etkile rmi sizce?

Teşekkürler hocam. Telefon fiyatı aşırı uygun ve tasarımı vs. çok hoşuma gitti ama internete giremeyeceksemde pek anlamı yok gibi..
İnternete göreceksiniz hocam.
Sadece vodafone genelde çekmediği icin ona şart mesela.
Fakat tt ve Turkcell için şart de degil.
Şahsen ben de redmi note 13 pro 5G aldım fakat sorun olmadı.

İnternete göreceksiniz hocam.
Sadece Vodafone genelde çekmediği icin ona şart mesela.
Fakat TT ve Turkcell için şart de degil.
Şahsen ben de Redmi Note 13 Pro 5G aldım fakat sorun olmadı.

İnternete girerim hocam tabii ama şu anda Turkcell kullanıyorum ve 2 diş 4G+ olarak çekiyor. MI13 alsam sanırım video izlemek bile zulüm olur

Band 20 en geniş alanda LTE hizmetinin alınabileceği band. 800MHz üzerinden yayın yapar. Ülkemizde bu frekans LTE için özellikle çalışma yapılarak boşaltılmıştır.

Frekans nasıl etkiler?

Vodafone her yerde sadece band 20 kullanıyordu, o da yeni yeni 1800MHz frekansından yayına başladı.

Artı olarak sağlık açısından da yüksek frekanslar sakıncalıdır. Bu nedenle 800MHz'den yayın yapan band 20 sağlık açısından da iyidir.

Fiziksel olarak telefonda band 20 için bağlantı varsa modeme yazılımsal müdahale ile bu band aktif edilebiliyor.

Alıntıdır.
Band 20 eğer Vodafone kullanıyorsanız hayati önem taşıyor.

Çin ROM modem dosyası flashlanması yeter diye biliyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı