Xiaomi Mi5S Oyun Performansı Sorunu

Uykuda olan çekirdekler geliştirici seçeneklerden açılıyor fakat o şekilde sıcaklık eskisinden fazla olduğu için kimse tavsiye etmiyor diye hatırlıyorum. Aynı telefonu kullandığımdan bir ara bende o boşta olan çekirdeklere takıntı yapmıştım. ROM değiştirmek çözüm olabilir.

Az önce biraz araştırma yaptım Mi 5 modellerine yeni güncelleme gelmiş ve oyun hızlandırıcı seçeneği arayüze monte edilmiş, 5S modeline de gelecektir. Root işlemleriyle çekirdek uyandırılabiliyor, SD 821-Adreno 530 ikilisi için bir anlamı yok. CPU gerektiği kadar çekirdek kullanır, buradaki sorun uykuda olan 2 çekirdek değil. Yapısı gereği SD 821 modeli 4 çekirdekli bir işlemci, bu işlemcideki 2 çekirdek özelleştirilmiş A73 mimarili Kryo çekirdekleridir, yüksek performans için yapılmış. Diğer kalan 2 çekirdek ise A53 tabanlı düşük güç tüketen çekirdekler ve de normal kullanımda performanssız 2 çekirdek devreye giriyor. Gerektiğinde 4 çekirdekte de aynı anda çalışabiliyor.

Az önce biraz araştırma yaptım Mi 5 modellerine yeni güncelleme gelmiş ve oyun hızlandırıcı seçeneği arayüze monte edilmiş, 5S modeline de gelecektir. Root işlemleriyle çekirdek uyandırılabiliyor, SD 821-Adreno 530 ikilisi için bir anlamı yok. CPU gerektiği kadar çekirdek kullanır, buradaki sorun uykuda olan 2 çekirdek değil. Yapısı gereği SD 821 modeli 4 çekirdekli bir işlemci, bu işlemcideki 2 çekirdek özelleştirilmiş A73 mimarili Kryo çekirdekleridir, yüksek performans için yapılmış. Diğer kalan 2 çekirdek ise A53 tabanlı düşük güç tüketen çekirdekler ve de normal kullanımda performanssız 2 çekirdek devreye giriyor. Gerektiğinde 4 çekirdekte de aynı anda çalışabiliyor.
Anladığım kadarıyla benim bu çekirdeklere takmama gerek yok kendi gerektiğinde uyandırıyor. Peki neden oyun kasıyor çok ısınmıyorda cihaz. Cihazımın bu oyun için yetersiz olduğunu sanmıyorum, yoksa daha ağır oyunları oynadığımı hatırlıyorum. Oyun optimizasyonunda bir problen olabilirmi bu telefonu kullanan arkadaşlar bir yardımcı olurlarsa çok mutlu olurum.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı