Xiaomi neden önerilmiyor?

Ne dediğin pek anlaşılmasada anladığım kadarıyla Xiaomi ile OnePlus iPhone Samsung ve diğer markaları pert eder demek istemişsin. Aksini söylüyorum OnePlus'u bilmem ama Xiaomi edemez yazılımı çözdün diyelim iPhone Samsung Huawei Oppo vb. Xiaomi'den daha kalitelidir ve servisleri daha iyidir. İnsan telefon alınca yazılımının iyi olmasını ister Custom ROM ile çözmek bana göre o markanın kalitesini düşürür.
Xiaomi nin yazılımı giriş seviyesi ve orta segment telefonlarında kasabiliyor o konu doğru fakat üst segment telefonlarında çok iyi çalışıyor.
Örnk mi 11 Ultra oyun anlamında iPhone, zamsung, oppo hepsini ağlatıyor.
Antutu
Benchmark testlerine bak anlarsın.

Bana göre custom ROM’la iyileşmesi bir telefonu alınabilir yapmıyor. ROM-root işleriyle uğraşmayı bilen toplumun çok küçük bir kısmı. Levent Pekcan’ın deyimiyle pazardan aldığım haliyle bana ne sunduğu önemli. Bu anlamda Xiaomi çok mecbur kalmadıkça tercih etmeyeceğim ve çevremdekilere önermeyeceğim bir marka.

Xiaomi'nin yazılımı giriş seviyesi ve orta segment telefonlarında kasabiliyor o konu doğru fakat üst segment telefonlarında çok iyi çalışıyor.
Örnk mi 11 Ultra oyun anlamında iPhone, zamsung, Oppo hepsini ağlatıyor.
AnTuTu.
Benchmark testlerine bak anlarsın.

AnTuTu benim için pek bir şey ifade etmiyor öbür sentetik testlerde. Ben gerçek kullanıma bakarım. iPhone ve Huawei oyunlarda stabil FPS verebiliyor aynı Qualcomm gibi yani ağlatamıyor aynılar. Xiaomi ucuz diye tercih ediliyor amiral gemileri satışları Samsung ve IPhone'ye yaklaşamaz evet eğer ROM atarsan elindeki orta segment telefon rakipsiz olabilir ama dediğim gibi ROM atarsan. IPhone'ler ucuz olsa emin ol Xiaomi falan kalmaz. Ki CEO'su lei junda iPhone ile tweet atmıştı bir ara işi biliyor reis 😁.

AnTuTu benim için pek bir şey ifade etmiyor öbür sentetik testlerde. Ben gerçek kullanıma bakarım. iPhone ve Huawei oyunlarda stabil FPS verebiliyor aynı Qualcomm gibi yani ağlatamıyor aynılar. Xiaomi ucuz diye tercih ediliyor amiral gemileri satışları Samsung ve IPhone'ye yaklaşamaz evet eğer ROM atarsan elindeki orta segment telefon rakipsiz olabilir ama dediğim gibi ROM atarsan. IPhone'ler ucuz olsa emin ol Xiaomi falan kalmaz. Ki CEO'su lei junda iPhone ile tweet atmıştı bir ara işi biliyor reis 😁.
yoo Mi 11 Ultra oyunlarda sabit FPS verebiliyr.
Ve Xiaomi de çok kolay bir yol yapmışlar batarya ile birkac seyi siliyorsun bi kac seyi degostiriyorsun Suan tam hatırlamıyorum ama meselw ona basinca telefonun kac hz ise o kdr FPS veriyor.
Yani öyle yapınca Mi 11 Ultra 120 Fps bile alabiliyor.

Ve asıl önemli olanlar antutu ve Benchmark asil önemli olandır
mesela;
Antutu da telefona asiri zor oyunlar oynatıyor oyunlari kare kare yapıyor hizli cisimler falan ekliyor telefonun Fps ini ölçüyor..
Mi 11 Ultra yanlış deilsem; 34,57Fps alıyor.
iPhone 12 Pro Max; 17,56 Küsur veriyor.
Benchmark da da yine fark atıyor hem tek cekirdek hem de cok çekirdekde.
iPhone tek Render hizinda geçiyor.
onun dışında Mi onu pert ediyor.🤪

Yoo mi 11 Ultra oyunlarda sabit FPS verebiliyr.
Ve Xiaomi de çok kolay bir yol yapmışlar batarya ile birkac seyi siliyorsun birkaç seyi degostiriyorsun şu an tam hatırlamıyorum ama meselw ona basinca telefonun kac Hz ise o kdr FPS veriyor.
Yani öyle yapınca mi 11 Ultra 120 FPS bile alabiliyor.

Ve asıl önemli olanlar AnTuTu ve benchmark asil önemli olandır.
Mesela;
AnTuTu da telefona aşırı zor oyunlar oynatıyor oyunlari kare kare yapıyor hizli cisimler falan ekliyor telefonun FPS'ini ölçüyor.
Mi 11 Ultra yanlış değilsem; 34, 57FPS alıyor.
iPhone 12 Pro Max; 17,56 küsur veriyor.
Benchmark da da yine fark atıyor hem tek cekirdek hem de cok çekirdekde.
iPhone tek render hizinda geçiyor.
Onun dışında mi onu pert ediyor.🤪

Dediğin özellik Xiaomi'ye özel değil Samsung iPhone ve huaweilerdede var. AnTuTu önemli olsa bile gerçek kullanımdan önemli değil. Her neyse tartışmaya girmeyeceğim Xiaomi seni mutlu ediyorsa sevindim MIUI ile nasıl mutlusun anlamadım ama boş ver.

Dediğin özellik Xiaomi'ye özel değil Samsung iPhone ve huaweilerdede var. AnTuTu önemli olsa bile gerçek kullanımdan önemli değil. Her neyse tartışmaya girmeyeceğim Xiaomi seni mutlu ediyorsa sevindim MIUI ile nasıl mutlusun anlamadım ama boş ver.
MIUI dünyanın en iyi arayüzü seçildi.
Ve bu konuda haklısın Düşük ve orta segment lerde kasabiliyor.
Yüksek segment telefonlarda anca iyi.
Ve o özelliğin iPhone da olduğundan şüpheliyim.🤔

Yeni konular

Geri
Yukarı