Xiaomi Note 11 ısınma ve batarya problemi

AİDA 64'den bakmayı deneyebilir misin?
15 20 Dakika öncesinde şarja takmıştım. Şarjdayken biraz ısınmış yine. Bu veriler şarjdan çıkartıp hemen aldığım veriler.
Screenshot_2023-03-11-14-56-38-652-edit_com.finalwire.aida64.jpg
Screenshot_2023-03-11-14-56-51-944-edit_com.finalwire.aida64.jpg

Anlamadığım bir nokta var. Ne olabilir ki bu kadar çok ısınıyor?

Tozlanmış olabilir. Virüs indirmiş olabilirsiniz. MIUI güncellemesi geldiyse ve yaptıysanız optimizasyon sorunları vardır, düzgün çalışmadığı için ısınıyordur vs.

Tozlanmış olabilir. Virüs indirmiş olabilirsiniz. MIUI güncellemesi geldiyse ve yaptıysanız optimizasyon sorunları vardır, düzgün çalışmadığı için ısınıyordur vs.
MIUI 13.0.4 olması lazımdı. Tozlanmayı nasıl düzeltebilirim bilmiyorum ama virüs indirdiğimden emin değilim. Hem kendi taraması ile hem de Malwarebytes ile tarama yaptırdım telefona. Hiçbir şey çıkmadı.

Hoparlöre, şarj girişine bakın. Eğer tozlu değilse bataryanız ısınıyordur. Onu anlamak için elinizi arka kapağa yerleştirin. Anormal derecede ısınma varsa batarya ısınıyordur ve batarya ısındığı için de doğal olarak telefon ısınıyor.

Hoparlöre, şarj girişine bakın. Eğer tozlu değilse bataryanız ısınıyordur. Onu anlamak için elinizi arka kapağa yerleştirin. Anormal derecede ısınma varsa batarya ısınıyordur ve batarya ısındığı için de doğal olarak telefon ısınıyor.
Şarj girişi ve hoparlörler tozlu görünmüyor. Arka kapak (Kamera hizası) ısınırken, ekran tarafı daha çok ısınıyor. Ekran AMOLED ve ısınmadan dolayı yanmasından korkuyorum şu an.

15 20 Dakika öncesinde şarja takmıştım. Şarjdayken biraz ısınmış yine. Bu veriler şarjdan çıkartıp hemen aldığım veriler.Eki Görüntüle 1697638Eki Görüntüle 1697639

Anlamadığım bir nokta var. Ne olabilir ki bu kadar çok ısınıyor?
Aslinda sicakliklar anormal değil ama daha serin çalışması gerekirdi.
15 20 Dakika öncesinde şarja takmıştım. Şarjdayken biraz ısınmış yine. Bu veriler şarjdan çıkartıp hemen aldığım veriler.
67W şarjdan sonra hemen çıkarttıysaniz gayet normal, üzerinden 15 dakika geçti, şu an ne durumda sıcaklıklar?

Garantisi devam ediyorsa garantiye yollayın, donanımsal olabilir.
Garantisi devam ediyor tabii. Daha birkaç aylık.

Aslinda sicakliklar anormal değil ama daha serin çalışması gerekirdi.
67W şarjdan sonra hemen çıkarttıysaniz gayet normal, üzerinden 15 dakika geçti, şu an ne durumda sıcaklıklar?
Şu an şarja devam ediyor. Yani yine sıcak olacaktır.

Garantisi devam ediyor tabii. Daha birkaç aylık.

Şu an şarja devam ediyor. Yani yine sıcak olacaktır.
Hızlı şarj çok sağlıklı bir şey değil. Hızlı şarj özelliğini kapatıp şarj ederseniz bataryanız daha verimli olacaktır. Isınma sorunu arkadaşın dediği gibi olabilir.
Benim anlamadığım bir olay var. Telefonu hiç kullanmazsam eğer (kapalıyken) 19 20 aralarında duruyor sıcaklık. Fakat telefonun ekranı açık olsa dahi ısınmaya başlıyor ciddi miktarlarda. Hayır uzun zamandır olsa diyeceğim tamam, fakat bu daha dün başladı.

Yeni konular

Geri
Yukarı