Xiaomi Note 9 Pro vs Note 8 Pro 8 GB RAM

cemtech

Decapat
Daha fazla  
Selamlar dostlar,
İki model arasında ikilem de kaldım şimdi Note 9 Pro güzel cihaz hoş ama Note 8 Pro da 8 GB RAM var sizce hangisini alayım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Selamlar dostlar,
İki model arasında ikilem de kaldım şimdi Note 9 Pro güzel cihaz hoş ama Note 8 Pro da 8 GB RAM var sizce hangisini alayım?

Note 9 Pro iyi bir cihaz değil (fiyat/performans olarak) hocam, Note 8 Pro'nun 8 GB'lık versiyonu Türkiye'de yok. (öyle bir versiyonu var mı onu bile bilmiyorum)

Bütçeniz ve öncelikleriniz neler?

6 GB RAM yeterli. Yonga ve batarya nedeniyle ben Note 9 Pro öneririm.

Bütçen ne kadar?

Hocam bütçe önemli değil.

Note 9 Pro iyi bir cihaz değil (fiyat/performans olarak) hocam, Note 8 Pro'nun 8 GB'lık versiyonu Türkiye'de yok. (öyle bir versiyonu var mı onu bile bilmiyorum)

Bütçeniz ve öncelikleriniz neler?

Hocam bulduk bir yerden 😏 Bütçe sıkıntı değil.

Bütçe önemli değilse Samsung A52 ve S20 FE SD 865 versiyonunu öneririm. Daha uygun cihaz istiyorsan eğer Realme 7 Pro ve Note 10 Pro alabilirsin. Eğer yurt dışı cihaz alacaksan Note 10 Pro modeline IMEI atılmıyor haberin olsun.

Bütçe önemli değilse Samsung A52 ve S20 FE SD 865 versiyonunu öneririm. Daha uygun cihaz istiyorsan eğer Realme 7 Pro ve Note 10 Pro alabilirsin. Eğer yurt dışı cihaz alacaksan Note 10 Pro modeline IMEI atılmıyor haberin olsun.

Kanka abim telefon ustası çalıştığı yerden alacağım bir 8 GB RAM var bir de 9 Pro 6 GB hangisini alayım ki?

Son düzenleyen: Moderatör:
İki telefon da birbirine yakın modeller. Note 9 Pro daha güncel, yonga seti daha az güç tüketiyor ve batarya olarak daha iyi bir model. İşlemci gücü olarak da birbirine benzer. GPU olarak Note 8 Pro biraz daha iyi. Arka kamera tarafında olarak da ana kameralar her iki modelde aynı sensör. Ön kamera olarak Note 8 Pro daha iyi. Note 9 Pro modelinin 30 Watt, Note 8 Pro modelinin 18 Watt hızlı şarj desteği var ayrıca.

Kanka abim telefon ustası çalıştığı yerden alacağım bir 8 GB RAM var bir de 9 Pro 6 GB hangisini alayım ki?

9 Pro F/P değil.
8 Pro da 8 GB RAM olsa bile anlamı yok çünkü cihaz eskidi artık.
Berwar ın söylediği gibi bütçe önemli değilse Realme 7 Pro, Samsung A52, Samsung S20 FE SD model cihazlara bakmanı öneririm.

Ayrıca bilgine Redmi Note 8 Pro modelinde yazılımsal olarak diğer modellere göre daha fazla şikayet var.
Ayrıca telefon alırken tek önemli olan RAM ve hafıza değildir.

GPU, CPU, kamera, ekran, batarya ve yazılım (Xiaomi çoğunlukla burada sınıfta kalıyor) faktörleride var.

Ayrıca bilgine Redmi Note 8 Pro modelinde yazılımsal olarak diğer modellere göre daha fazla şikayet var.

Tam zıttı aslında hocam.
Sanırım MIUI 12.5 gelmiş bu modele ve MIUI 12.5'da çok fazla şikayet var.
MIUI 12.5 gelmeden önce çok fazla kullanıcı bu modeli göstererek yazılım kötü değil diyordu.

Geri
Yukarı