Xiaomi PB100LZM vs Xiaomi Redmi 10000 Mah

kullanilmiyorr

Hectopat
Merhaba, ben 1 hafta önce Xiaomi Redmi Powerbank 20000mAh aldım ve gerek boyutu (kalınlığı çok fazla) gerek ağırlığı (0.5 kg nedir ya) çok kötü gelmişti bende direkt iade ettim. Şimdi iadem kabul edilmiş ben bunun 10000mAh'lık olanını görmemiştim onu almak istedim fakat o da 0.4 kg yazıyor boyutu iyi gibi ama ağırlık sizce cepte taşınır mı çok sıkıntı olur mu diğer powerbanklara göre boyutu yine de büyük kalır mı? Bir de bütün siteler farklı bir boyut yazmış birisi 500 gram, birisi 400 gram, birisi 200 gram bile yazmış. Ben çok zarif olduğu için ve hoş durduğu için almak istemiştim bir yandan da ihtiyacımı karşılasın isterim tabii ki. Almak istediğim modeli ve 200 gram olanını atıyorum aralarındaki fark nedir yoksa nasıl ağırlıkları değişiyor?

500 gram olan:

250 gram olan:

Sizce 2. olan doğruysa alınır mı? Bir de Amazon'dan hiç alışverişim olmadı güvenilir midir ne zamana elime ulaşır?

Cihazı cebinizde taşıyacaksanız 500 gr. Rahatsız edebilir.
Bunu da önerebilirim. Uzun zamandır kullanıyoruz. Herhangi bir sorun yaşatmadı şimdiye kadar. Amazon güvenilirdir gönül rahatlığıyla alışveriş yapabilirsiniz. Sipariş kısmına kargo tahmini teslim tarihini yazarlar oraya ve genelde o sürede elinize ulaşır. Amazon'dan birçok alışverişim oldu. Anakart, hoparlör, işlemci, akıllı saat, şarj kablosu gibi birçok ürün aldık herhangi bir sorun yaşamadık. 🙂

Cihazı cebinizde taşıyacaksanız 500 gr. Rahatsız edebilir.
Bunu da önerebilirim. Uzun zamandır kullanıyoruz. Herhangi bir sorun yaşatmadı şimdiye kadar. Amazon güvenilirdir gönül rahatlığıyla alışveriş yapabilirsiniz. Sipariş kısmına kargo tahmini teslim tarihini yazarlar oraya ve genelde o sürede elinize ulaşır. Amazon'dan birçok alışverişim oldu. Anakart, hoparlör, işlemci, akıllı saat, şarj kablosu gibi birçok ürün aldık herhangi bir sorun yaşamadık. 🙂
Bunları gördüm ama görüntüsünü nedense hiç beğenemedim, çok kaba duruyor, benim attığım keşke ağır olmasaydı da alabilseydim. Peki başka sitede 200, bir başka sitede 300, yani her sitede farklı bir ağırlık yazması normal midir? Mesela 200 gram yazan sitede gerçekten 200 gram mıdır? Bunu nasıl öğrenebilirim :/

Bir de attığım Redmi model powerbankın şarj değerleri nasıl, çok bir sıkıntı olur mu bu konulardan anlamıyorum da, şuan kullandığım telefonun kendi adaptöründe 5.0 V == 1.55 A yazıyor.

Bunları gördüm ama görüntüsünü nedense hiç beğenemedim, çok kaba duruyor, benim attığım keşke ağır olmasaydı da alabilseydim. Peki başka sitede 200, bir başka sitede 300, yani her sitede farklı bir ağırlık yazması normal midir? Mesela 200 gram yazan sitede gerçekten 200 gram mıdır? Bunu nasıl öğrenebilirim :/

Bir de attığım Redmi model powerbankın şarj değerleri nasıl, çok bir sıkıntı olur mu bu konulardan anlamıyorum da, şu an kullandığım telefonun kendi adaptöründe 5.0 v == 1.55'a yazıyor.

Hocam Xiaomi sitesinden baktım da ağırlıkla ilgili bilgi göremedim fakat ben kullandığım süre boyunca ağırlığından herhangi bir rahatsızlık duymadım. Hocam değerler kısmından çok anlamıyorum maalesef. Biz de incelemelerden, forumlardan araştırarak tercih etmiştik ürünü.

Hocam Xiaomi sitesinden baktım da ağırlıkla ilgili bilgi göremedim fakat ben kullandığım süre boyunca ağırlığından herhangi bir rahatsızlık duymadım. Hocam değerler kısmından çok anlamıyorum maalesef. Biz de incelemelerden, forumlardan araştırarak tercih etmiştik ürünü.
Youtube'de MIUI Türkiye adlı kanaldan da baktım, 20000 mAh'lık için 423 gram olduğunu söyledi. 10000 mAh'lık 300 gram civarı olabilir mi? Alıp da pişman olmak istemiyorum, olmadı alacağım sitedeki mağazayı arayıp da sorabilirim. Genellikle evde kullanacağım ama dışarda da lazım olur tabi ki, cebimde ağırlık yapıp rahatsız etmesini istemem.

Not: Başka bir videodan gördüm adam tartıda tarttı ve 10000'lik olanı 243 grammış. Aralarında 200 gram fark var. 10000'lik olanı alacağım, konu kilitlenebilir, sana da teşekkür ederim yardımın için @ExellionTR

Son düzenleme:

Geri
Yukarı