Xiaomi POCO X3 kullanıcı deneyimi

smithblacksmith

Kilopat
Makaleler
10
Daha fazla  
Merhaba,

Şu an Xiaomi POCO X3 kullanıyorum, hızından vs. memnunum fakat çok saçma özellikleri var/ yok.

•Mesela bildirim sesini Samsung, LG, iPhone gibi markalarda kısabiliyorken Xiaomi'nin bazı telefonlarına bu özellik eklenmemiş!

•Bildirim sesini kısarsanız telefonun arama zil sesi de kısılıyor.

•Kamerası 64 megapixel ve gerçekten bazen IPhone'dan bile güzel çekiyor ama stock yazılımıyla değil. GCAM sayesinde güzel çekimler sunuyor, mis gibi donanıma sahip telefon yapıyorsunuz ama yazılımı berbat!

•Bazı modellerinde "tam ekran göstergesi" sunuyorken bazı modellerine sunmuyor. (iPhone tuşsuz telefonlardaki yatay beyaz çizgi)

• Galeri uygulaması çok çok kötü,

Fotoğraflar | albümler şeklinde klasöre ayrılmış, albümlerin içinde aynı fotoğrafı 3 defa görebiliyorsunuz. LG G6 telefonumda galeri bomboş oluyordu, klasörleri kendim ekleyip kendime göre mükemmel bir galeri düzenliyordum.

• Galeri için farklı bir uygulama yükledim Google Play üzerindem fakat yine galeriden senkronize etmem gerekiyor bazı videoları ya da fotoğrafları, o yüzden bazıları gözükmüyordu.

• Dosya yöneticime giriyorum bir sürü gereksiz şey birikiyor, az önce 1.81 GB gereksiz fotoğraf vs sildim. Telefonumda daha önce sildiğim fotoğraflar bile galerimin çöp kutusundan silmeme rağmen orada duruyor.

Pili çok iyi, kastığına denk gelmedim, performansı güzel donanımsal olarak muazzam ama yazılımsal olarak çok önemli ve basit şeyleri eklememişler.

Yukarıdaki durumlar Xiaomi POCO X3 için geçerlidir, belirttiğim gibi bazı modellerde bu özellikler var fakat demek istediğim bir marka bütünse o markanın bütünlüğünün korunması gerekli.

O arama zil sesi olayı Android 9'da yapılan değişikliklik yüzünden yüksek ihtimal. X3 NFC gayet güzel telefon, MIUI ise çözülmeyecek bir şey değil.

Hayırlı olsun, harika bir tercih yapmışsınız ^^

Telefon güzel ama 64 MP kameranın kötü çekmesi saçma, GCAM ile çok kaliteli oluyor.

Xiaomi bunu düşünmeliydi bence.

Geri
Yukarı