Xiaomi rastgele MAC nasıl kapatılır?

mstrikeout

Decipat
Makaleler
1
Yer
United Kingdom
Arkadaşlar, modem arayüzünden sadece kullandığım cihazlara bağlanma izni verdim. Ancak kendi telefonum rastgele MAC değiştiriyor. Şu an Wi-Fi'a bağlı ancak herhangi bir şekilde bağlantısı koparsa bir daha bağlanmak işkence. Zar zor bağladım. Rastgele MAC ayarı da kapatılmıyor. Başka bir yöntem var mı? Sabit bir MAC adresim olsun istiyorum.

IOS’ta Wifi isminin yanındaki yere tıkladıktan sona açılan sayfa özel adres diye bir ayar vardı bu işi yapan. Belki sizde de böyle bir yer vardır.

MAC adresi nasıl değişiyor ki? Çok ilginç açıkçası. Cihazda root yetkisi var mı?

Evet, bu işlem de MAC adesine göre yapılıyor. Yani MAC adresi değiştiğinde kendi de bağlanamıyor.
Xiaomi'nin kendi özelliği. Wi-Fi ayarlarında gözüküyor. Ancak bana müdahale şansı vermiyor. Kapatmayı denedim ama butona bile basılmıyor.
IOS’ta Wifi isminin yanındaki yere tıkladıktan sona açılan sayfa özel adres diye bir ayar vardı bu işi yapan. Belki sizde de böyle bir yer vardır.
Dediğim gibi Wi-Fi kendi ayarlarında ama kapatma şansı vermiyor.

1607284769863.jpg

Burada gözüküyor. Şuan internete bağlı diye sabit bir MAC var. Ancak bağlı olmayınca Rastgele olarak gözüküyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı