Xiaomi Redmi 10C telefonu uyurken şarja takıp sabah çıkartmak sorun çıkarır mı?

Mort4lResist4nce

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar ben telefonumu çok fazla aktif kullanan birisiyim o yüzden sadece uyuduğum zaman şarja takıyorum, e haliyle de sabah uyandığımda çıkarıyorum çok ciddi bir sorun olur mu? Telefonun ömrü hakkında? Endişelenmeli miyim? Bir de şarjda oyun oynamakta aynı şekilde bunlar telefonu nasıl etkiler bilgilendirirseniz çok sevinirim şimdiden teşekkürler.

Telefonum: Xiaomi Redmi 10C.

Gece takılı bırakmanın pek bir zararı olacağını zannetmiyorum, çoğunluk böyle yapıyor zaten. Yalnız şarjda kurcalamayın, batarya sağlığı açısından saçma bir hareket.

Şarjda oyun oynamak ve pili 100-0 arası kullanmak batarya ömründen biraz yer. Başka bir soruna yol açmaz. Dikkat etmeye değip değmeyeceği size kalmış. Çok çok önemli de değil ama ben dikkat ediyorum.

Arkadaşlar ben telefonumu çok fazla aktif kullanan birisiyim o yüzden sadece uyuduğum zaman şarja takıyorum, e haliyle de sabah uyandığımda çıkarıyorum çok ciddi bir sorun olur mu? Telefonun ömrü hakkında? Endişelenmeli miyim? Bir de şarjda oyun oynamakta aynı şekilde bunlar telefonu nasıl etkiler bilgilendirirseniz çok sevinirim şimdiden teşekkürler.

Telefonum: Xiaomi Redmi 10C.

Şarjda kullanılması hatadır. Onun dışında özellikle şarj düşük ise bırakılabilir. Zaten aslında bunun nedeni de 99 olup tekrar otomatik şarj olmasından kaynaklı. Ancak normalde boştayken özellikle de Wi-Fi kapalı ise %1 bile gitmiyor. Sorun olmaz o konuda. Ancak telefon dolarken oynamamak lazım. Hem ısınmasından dolayı hem de batarya sağlığından dolayı.

Şarjda kullanılması hatadır. Onun dışında özellikle şarj düşük ise bırakılabilir. Zaten aslında bunun nedeni de 99 olup tekrar otomatik şarj olmasından kaynaklı. Ancak normalde boştayken özellikle de Wi-Fi kapalı ise %1 bile gitmiyor. Sorun olmaz o konuda. Ancak telefon dolarken oynamamak lazım. Hem ısınmasından dolayı hem de batarya sağlığından dolayı.

Tamam çok dikkat edeceğim.

Batarya ömrünü 1 yıl kadar düşüren bir işlem. Normalde 4 sene gidecekse 3. senenin sonunda çöp oluyor.

Çok sağ olun hocam dikkate alacağım.

Geri
Yukarı