Xiaomi Redmi display 30 alınır mı?

Bütçe
7000
Bir arkadaşım da kullanıyor. Gayet iyi panele sahip ghosting falan yoktu. Oldukça memnun, alınır bence.
Bu seviyede VA panelde rahatsız edici ghosting olmaması imkansız.

VA panel atılınca "ghosting yok" demeyi bırakması lazım milletin. Şu anda üretilen en hızlı VA'lar olan üst düzey yeni nesil Samsung VA'lar dışinda ghostingsiz VA yok çünkü.
Alınır. VA panel olması da avantaj.
Ne için kullandığina bağlı. Oyun oynayacaksa kesinlikle dezavantaj. Ghosting ve blur yapar.

-
Konu sahibine: 1) Daha çok film izlerim, "siyah ağirlıklı olmayan ve yüksek grafikli" oyun oynarım ve kod ders VB. yazma yapMAM diyorsan VA bak. Rekabetçi oyunlarda ghosting ve blur fazla olur oynanmaz. Kod mod kısmını da direk resimle açıklayayim:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu durumda da bu modeli önermem. Yazılı incelemesini İngilizce kaynaklarda bulamadım. Ancak teknik özelliklerde gördüğüm kadarıyla resim-içinde-resim (PiP) ve resim-yanında-resim (PbP) özelliklerini kullanmayacaksan pek de iyi bir monitör değil.

2) Özellikle ultra-wide olsun diyorsan IPS bulamazsın zaten bu seviyede. Başka ultra-wide modeller var mı bilmiyorum. Ama 1. maddede dediğim gibi varsa başka modelleri öneririm.

3) Bunun dışında bütün kullanımlarda IPS bak.
Bu model 144-180Hz bandı için en iyi 2K'lardan. Eksisi: stant biraz sallanır. Masan sağlam değilse veya fare/klavyeyi çok sert kullanıyorsan önermem.

FHD istiyorsan 27inç:
Eksileri: parlaklığı biraz düşük. Çok aydınlık bir odan varsa önermem.

24 inç:
Eksileri: satıcı kötü. Fiyat biraz yükselmiş.

24 inç 2:
Eksileri: Lenovo'nun kalite kontrole pek güvenmiyorum.

Şu avantajdan bahsediyor olsa gerek:
1707898012712.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu seviyede VA panelde rahatsız edici ghosting olmaması imkansız.

VA panel atılınca "ghosting yok" demeyi bırakması lazım milletin. Şu anda üretilen en hızlı VA'lar olan üst düzey yeni nesil Samsung VA'lar dışinda ghostingsiz VA yok çünkü.
Bu monitörü zamanında oturup bir arkadaş için inceledim. Teknik özelliklere de baktım, kağıt üstünde de gözle de paneli gayet kaliteli. Asus'un bir 30 inç kaliteli monitörü ile aynı paneli kullanmakta. Ghosting seviyesi oldukça az hatta yok denilebilir. Blur da yok, ön yargılı olmayın bu kadar bu VA'lara. Bir denedikten sonra yorum yapmanızı tavsiye ederim.

Xiaomi:

ASUS:

seviyesi oldukça az hatta yok denilebilir. Blur da yok, ön yargılı olmayın bu kadar bu VA'lara. Bir denedikten sonra yorum yapmanızı tavsiye ederim.
Bu monitördeki ghosting gayet az, hatta yok denecek kadar az. Kullanmadan yorum yapmayın, her VA panel ve her IPS panel iyi değil, iyi VA'lar da var Samsung'lar dışında.
Sırf sizin için gidip sonucunu %100 bildiğim ghosting testini buldum. Yok dediğiniz ghosting ve blur:
Screenshot_2024-02-14-15-08-27-614_com.google.android.youtube.png

Ha ama gamut için söylediğimi geri alayım (söylememişim de onu kast etmiştim). Yüksek gamut destekliyor. Neden Xiaomi özelliklerde belirtmemiş anlamadım.

Diğer yanlışlarınıza gelirsek:
Teknik özelliklere de baktım, kağıt üstünde de gözle de paneli gayet kaliteli.
Çoğunlukla hiçbir şey ifade etmez.
Asus'un bir 30 inç kaliteli monitörü ile aynı paneli kullanmakta.
Bilmiyorum farkında mısınız ama attiğınız paneller tamamen farklı. Bas harfleri benziyor diye aynı panel olmuyorlar. Birebir aynı kod olmalı. Zaten biri 1500R, öbürü 1800R panel. Nasıl ayni olsunlar? Daha dikkatli araştırmalıydınız.

Attığınız panelin Xiaomi'nin kullandıği panel olduğunu sanmıyorum çünkü özellikler tam tutmuyor ama varsayalım ki doğru. Yine söylediğiniz ile çelişiyorsunuz çünkü panel 20ms GtG belirtilmiş. Gerçekten ghosting olmamasını mı bekliyordunuz?
Screenshot_2024-02-14-15-16-08-016_com.android.chrome.png

Sonuç olarak: Biraz daha teknik bilgi öğrendikten sonra yorum yapmanızı öneririm. Ya da etiketlerseniz ben de açiklayarak yardımcı olmaya çalışırım.

-
Edit: kaynak belirtmeyi unutmuşum.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı