Xiaomi Redmi Note 7 pil sorunu

Emre.HS09

Decapat
Selamlar. Birkaç aydır Xiaomi Redmi Note 7 isimli cihazı kullanıyorum. Çalışmasında bir sorun yok, ancak pili çok çabuk bitiyor. İnternette biraz araştırdım, benimle aynı sorunu yaşayan başka insanlar da varmış. MIUI güncellemesiden önce de böyleydi, güncellemeden sonra düzelir diye düşündüm ama hala sorun devam ediyor. Maksimum 7 saat ekran süresi aldım onda da internete bile bağlanmamıştım, normal kullanımda 4-5 saat oluyor, oyun oynasam daha da düşüyor. Örneğin 5-6 dakika PUBG oynasam %10 pil bitiyor. Eskiden boşta pil yemiyordu, bütün gece bıraksam anca %1 falan bitiyordu, şimdi ise 8 saat bıraktım %4 pil gitmiş. Çözümü bilen yazarsa sevinirim!

MIUI Rom'dan kaynaklı bir sorun. Pixel Experience kurabiirsiniz. Fakat ROM kurmak cihazı garantiden çıkarabilir dikkat edin.

Emin misiniz? Şuan ROM kurmak istemiyorum telefonu yeni aldım da garanti dışında kalmasın.
Evet Xiaomi'nin orijinal ROM'u pil konusunda maalesef çok kötü. Yeni güncellemeyle belki düzelebilir fakat telefonu yeni aldıysanız garanti dışına çıkarmayın o zaman.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı