Xiaomi Redmi Note 7 şarjı hemen bitiyor

Berke Özder

Decapat
Şarjım hemen bitmeye başladı ama ben bataryaya hiçbir şey yapmıyorum. Şarjda oynamıyorum, tak çıkar yapmıyorum. Telefonu alalı 2 hafta oldu ve ben hep 8 saat şarj ettim. Telefonumun bataryası hakkında yardımcı olur musunuz? Nasıl bataryaya zarar vermeden şarj edebilirim mesela?

8 saat şarj da fazla değil mi? Ben %15-20 civarı şarja takıyorum, %100 olduktan 10-15dk sonra çıkartıyorum. Yoğun kullanımda 1 günü rahat çıkartırken normal kullanımda 2 günü çıkardığı oluyor. Bu arada güç tasarruf modu sürekli aktif fakat herhangi bir yavaşlık hissetmiyorum doğrusu.

Telefonunda kaç uygulama yüklü? Arka planda çalışan uygulamalar fazlaysa bayağı pil harcar.
Telefonda 6 7 civarı uygulama yüklü oyun hiç oynamıyorum zaten o 6 7 uygulamanın da pek pil harcayacağını sanmıyorum
8 saat şarj da fazla değil mi? Ben %15-20 civarı şarja takıyorum, %100 olduktan 10-15dk sonra çıkartıyorum. Yoğun kullanımda 1 günü rahat çıkartırken normal kullanımda 2 günü çıkardığı oluyor. Bu arada güç tasarruf modu sürekli aktif fakat herhangi bir yavaşlık hissetmiyorum doğrusu.
Ben telefonu alırken 8 saat kalması gerektiğini söylediler çok telefon kullanmadığım halde zor bir günü çıkarıyorum.(güç tasarruf modu benim de aktif)

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı