Xiaomi Redmi Note 7 şarjı hemen bitiyor

Son gelen güncellemeyi yapmamıştım.Onermiyorsunuz sanırsam doğru mudur?(Mi9T kullanicisiyim)
Dostum yanlış yönlendirmek istemiyorum ama ekranı kapalı olan telefonun şarj yemesi demek(30-40) bataryanın ölü olması demek. Aldığın yere götür anlat durumu. Aynı telefon kuzenimde var 1 günde aktif olarak 10 saat kullanıyor. Bende de mi 9T var. Son gelen güncelleme öncesi 2 gün giden telefon 1 güne düştü. Ama senin ki gerçekten anormal bir durum.
Ekranı kapalı olan her telefon zaten şarj yer. Hele Android'se. Bu gayet normal bir durum. Mesela gece yatmadan önce şarjın 100'dür sabah kalktığında 95 falan olması çok normal. Ek olarak MIUI11'e güncelleyin. Donanımsal açıdan gelişmeler var ve bu gelişmelerin bataryayla hiç bir alakası yok çünkü sen telefonunu onlara vermiyorsunki bataryanı iyileştirsin veya kötüleştirsin. Batarya sağlığın tamamen senin kullanımına bağlı. Yeni animasyonlar vb. de gelmiş. Diyorsunki 2 gün giden telefon 1'e düştü. E dostum sen tamamen aynı işlemleri mi yapıyorsun her gün? Dakika dakikasına saniye saniyesine aynı şeyleri mi yapıyorsun bir önceki güne kıyasla. Daha çok kullanmışsındır şarjı daha erken bitmiştir. Telefonunuzda sorun olduğunu düşünmüyorum.
Dediğim gibi senkronizasyon ve GPS'i kapat. Çözülmezse tekrardan yaz.
Son gelen güncellemeyi yapmamıştım.Onermiyorsunuz sanırsam doğru mudur?(Mi9T kullanicisiyim)
Güncelleme yapmamak nedir bende onu anlamıyorum :D Siz gelen her güncellemeyi yapın, yararınıza olacaktır. Hayır bi kere yeni güncelleme bataryayı nasıl bozabilir? Donanımsal bir güncelleme sonuçta bu. Adamlar evine gelip güncellemiyorlar telefonunu.

Ekranı kapalı olan her telefon zaten şarj yer. Hele Android'se. Bu gayet normal bir durum. Mesela gece yatmadan önce şarjın 100'dür sabah kalktığında 95 falan olması çok normal. Ek olarak MIUI11'e güncelleyin. Donanımsal açıdan gelişmeler var ve bu gelişmelerin bataryayla hiç bir alakası yok çünkü sen telefonunu onlara vermiyorsunki bataryanı iyileştirsin veya kötüleştirsin. Batarya sağlığın tamamen senin kullanımına bağlı. Yeni animasyonlar vb. de gelmiş. Diyorsunki 2 gün giden telefon 1'e düştü. E dostum sen tamamen aynı işlemleri mi yapıyorsun her gün? Dakika dakikasına saniye saniyesine aynı şeyleri mi yapıyorsun bir önceki güne kıyasla. Daha çok kullanmışsındır şarjı daha erken bitmiştir. Telefonunuzda sorun olduğunu düşünmüyorum.

Güncelleme yapmamak nedir bende onu anlamıyorum :D Siz gelen her güncellemeyi yapın, yararınıza olacaktır. Hayır bi kere yeni güncelleme bataryayı nasıl bozabilir? Donanımsal bir güncelleme sonuçta bu. Adamlar evine gelip güncellemiyorlar telefonunu.
Dostum ne yazdın Allah aşkına (30-40) telefon kapalı durumdayken nasıl yer ?

Oyunlar da fps arttı güncellemede. Bundan dolayı düştü batarya performansı.

Dostum ne yazdın Allah aşkına (30-40) telefon kapalı durumdayken nasıl yer ?

Oyunlar da fps arttı güncellemede. Bundan dolayı düştü batarya performansı.
Kimin bataryası 30-40 şarj yiyormuş? Ben genel yorum yaptım. Konu sahibi arkadaşıda bilgilendirsin diye. Bende batarya performansı düşmedi. ( Redmi Note 7 )

@Berke Özder o zaman çok doğal, telefon akşama kadar açık kalıyor. :D Tamamen mi bitiyor, %45 falan mı kalıyor şarj?
Eğer telefonun ekranu kapalıyken böyle şarj yiyorsa bu normal değil. Telefon belli bir müddet sonra uyku moduna girip bir çok işlevi kapatır. Yüzde 10 (max) şarj kaybı normal. Daha üstü bence donanımsal bir arıza. Eğer cihazı yeni aldıysanız değiştirmeyi deneyin

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı