Xiaomi Redmi Note 8 vs Note 9 vs Oppo A73

1Emin1

Hectopat
Arkadaşlar, babama bir telefon alacagiz ama tam karar veremedik. Telefon 128 GB olacak simdi fiyatlari yaziyorum:
1) Xiaomi Redmi Note 8 128 GB 2350 TL.
2) Xiaomi Redmi Note 9 128 GB 2500 TL.
3) Oppo A73 128 GB 2500 TL A101 de.

Simdi bunlarin arasinda hangisi neden daha iyi vb. yazabilir misiniz mesela kamera da su falan tam bilmem kamera islerini cunku. Ve Xiaomi telefonlar ile ilgili birkaç şey ogrendim de doğru mu, sikinti çıkarır mı nasıl anlasilir falan?

Xiaomi telefonlara IMEI repair yapiyolarmis. Öyle olmasini istemiyoruz cunku ceza odenebilir, IMEI sadece o IMEI ilkte kimin telefonundaysa onun ustune olan hatlarla kullanilir, sebeke cekmeyebilir, gidebilir telefonun ozellikleri tam kullanilamayabilir yani 4.5G'siz cihazin IMEI'si atilirsa 4.5G kullanilamaz gibi.

Telefonu ucuza almak için Çin ROM2lusunu usunu alip global ROM atilmasi bu tam oluyor mu bilmiyorum ama sanirim anti rollback diye bir şey vardi diye hatirliyorum, ondan dolayi olmayabilir.

Telefonu ucuza almak amacli sadece telefonu degisik yollarla alip kutusuz, aksesuarsiz ulkeye sokup cakma kutu ve cakma aksesuarlarla satilmasi. Ve sarj aleti yurt disi uyumlu oluyormus onun için cevirici koyuyolarmis. Sanirim o telefon farkli bir ulke için yapilmis ondan dolayi oyle oluyor.

Bunlar doğru mu dogruysa baska ne gibi sikintilar cikarir ve bunlari mesela Oppo A101'de orada sorabiliriz ama Redmi'ler internette saticiya sorsam cevaplar mi?

Redmi Note 8 ile 9 internette o fiyatta eger bir magazada bulabilirsek orada da fiyat soracagim ama Oppo olan A101'de ve internettede hemen hemen ayni fiyatta yani A101'den mi almak daha iyi olur Amazon TR falan falan mi ve bir sikinti olursa direkt iade alirlar mi sonra garanti isi nasıl biz A101'e vereceğiz? Onlar mi garantiye yollicak yoksa direk biz mi garantiye yollayacağız var iade etme suresi tam olarak 14 gun mu? Mesela 15-16 gun sonra sikinti cikti, iade alirlar mi?

Ayriyeten A101'e gelecek olan QCY T5 ile ilgili de konu acacagim birazdan ona da bakarsaniz sevinirim.

Yeni konular

Geri
Yukarı