Xiaomi Redmi Note 9S 128 GB alınır mı?

Bütçe
3000+-200

cengover_ekin

Kilopat
Makaleler
1
Merhaba arkadaşlar. Bugün sizlerden tavsiye almak için buradayım. Almayı düşündüğüm telefon bu gibi duruyor şimdilik. Araştırmalarım sonucu performans/fiyat oranı en yüksek gibi gözüküyor. Telefon bu: https://www.hepsiburada.com/xiaomi-redmi-note-9s-128-gb-xiaomi-turkiye-garantili-p-HBV00000TC9HA

Ancak bazı endişelerim var. Forumda Xiaomi markası ile ilgili güvenlik açısından sorunlar olduğunu görmüştüm. Açıkçası konuyla ilgili pek bilgim yok, telefon dünyası pek ilgili olduğum bir alan değil. Bu konuda düşüncelerinizi merak ediyorum.

Bir de bu telefon fiyatı bandında alternatif bir telefon önerilerinize de açığım. Benim için önemli olan konular: RAM ve depolama. RAM'in 4 ve daha düşük olduğu durumlarda ilerleye süreçte sıkıntı yaşatacağını düşünüyorum. Depolama da benzer şekilde. Kamera benim için önemli değil. Bu sebeple kamera dışında fark göremediğim Note 9 Pro'yu düşünmedim.

Bu telefonla ilgili olumlu-olumsuz düşüncelerinizi duymak isterim. Bugünlerde birkaç konuda @Samotne Ciasteczka ve @Setsuna Yuki hocalarımın bu telefonlar ile ilgili yorumlar yaptığını gördüm. Sizleri de beklerim yorumlarınızla.

Aslında sorun sadece bu alınır mı değildi. Düzenlenmiş orası. İçerikte ayrıntılar var, güvenlik konusu gibi. Bir de alternatiflere de açığım.

Yıllar yıllar önce (Miui 8 yani Android 6), Mi-Call uygulamasının (başka bir adı da olabilir) içinde, böcek yazılımı vardı. Onu da kaldırdılar. Başka da bir sorunu yok MIUI yazılımının. Duymadım.

Görseldeki argolardan dolayı kusura bakmayın bana ait değil. Redmi cihazların bana göre en büyük "güvenlik" açığı budur işte. Testlerden geçmiyorlar. Alma, aldırma.
Görseldeki argolardan dolayı kusura bakmayın bana ait değil. Redmi cihazların bana göre en büyük "güvenlik" açığı budur işte. Testlerden gelmiyorlar. Alma, aldırma.
Şimdi diyeceksiniz ki her marka patlıyor ama cihazının arkasında duruyorlar ve diğer markaların patlama vakaları Xiaomi kadar yok. 10 cihazın 1'inde bile çok çok çok nadir yaşanıyor.

Görsel moderasyon tarafından kaldırılmıştır.

Yıllar yıllar önce (Miui 8 yani Android 6), Mi-Call ya da başka bir adı da olabilir. Böcek yazılımı vardı. İçinde. Onu da kaldırdılar. Başka da bir sorunu yok Miui yazılımının. Duymadım.
O zaman sorun yok gibi ancak yine de araştırmak iyi olur.

Alınmaz.
Çünkü teknik servisi "Evofone" adında bir firma ve memnuniyet oranı oldukça düşük. Şikayetvar sitesi üzerinden kontrol edebilirsiniz.
Tüm Türkiye'de mi bu firma hocam?

Görseldeki argolardan dolayı kusura bakmayın bana ait değil. Redmi cihazların bana göre en büyük "güvenlik" açığı budur işte. Testlerden gelmiyorlar. Alma, aldırma.
Açıkçası oyun oynayan birisi değilim telefonda. Normal kullanımda bu kadar ısınız mı sizce, bilginiz var mı?

Açıkçası oyun oynayan birisi değilim telefonda. Normal kullanımda bu kadar ısınız mı sizce, bilginiz var mı?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Donanımsal testler burada.
Sen benim dostumsun. Seve seve, özellikleri konusunda araştırırım. Yardımcı olurum.

Konuya bir açıklık getireyim, 3200 bütçen varsa alma. Bizim yakına aldırdım, memnun ben de test etmiştim güzel telefon. Niye almamalısın, çünkü Poco X3 var aynı fiyata.

Evofone harika bir teknik servis olmasa da berbat da değil, zaten sorun yaşacağını düşünmüyorum.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı