Xiaomi Redmi Note 9S nasıldır?

Bütçe
3500
Merhabalar. Xiaomi Redmi Note 9S almayı düşünüyorum. Nasıl bir telefon? Alınır mı?

Bütçeyi 3700'e kadar genişletebilirseniz kesinlikle Realme 7 Pro alın bence çünkü orta segmentin krallarından biridir R7 Pro.
@HaWlI KuLlANIcI Redmi Note 9S kullanıyordu galiba o bakınca size telefon hakkında detaylı bilgi verebilir.

Teşekkür ederim. 3700'e kadar yükseltme imkanım belirsiz bu yüzden alabileceğim en net telefonu bulmak istiyorum.

Baktığım kadarıyla 9S fiyatına göre rakiplerinden daha iyi bir telefon ama Xiaomi yazılımsal olarak sorun çıkartabildiğinden cihazı kullanan birinin yorumu daha doğru olacaktır.

Ayrıca kullanım amacınız nedir?

Oyun?
Günlük?
Kamera?
3'ü 1 arada? :D

Baktığım kadarıyla 9S fiyatına göre rakiplerinden daha iyi bir telefon ama Xiaomi yazılımsal olarak sorun çıkartabildiğinden cihazı kullanan birinin yorumu daha doğru olacaktır.

Ayrıca kullanım amacınız nedir?

Oyun?
Günlük?
Kamera?
3'ü 1 arada? :D

Hocam Note 9S'in geldiği sürüm olan (tam hatırlamıyorum ama MIUI 11'di) MIUI 11 bataryayı çok tüketiyordu ve akşam telefonu bıraktığımda %10 şarj falan kalıyordu, üstelik gün içinde şarja takıyordum ki 5000 mAh bataryaya göre gerçekten kötü bir performans sergiliyordu.

MIUI 12.0.2'ydi sanırım sürümün adı.
Rezaletti performans çok düşmüştü, batarya performansı daha iyi olsa bile çok çok fazla hata vardı ve en son şu olay oldu.

Sonra 1-2 tane MIUI sürümü daha geldi ve en sonunda Android 11'e geçiren MIUI geldi.

Batarya performansı zaten düzelmişti önceden ama şu anda çok harika bir performans sergiliyor, bir Bug'ı en son ne zaman gördüm hatırlamıyorum, performans fazlasıyla düzeldi yani kısaca MIUI gerçekten çok fazla düzeldi ve ben ROM atmayı bile düşünmüyorum şu anda.

Cihazımdan oldukça memnunum ve iyi ki aldım diyorum artık (eskiden iade etmeyi düşündüm) ama sorun şu ki ben bu cihazı aldığımda cihaz 2500 TL'ydi.

Hepsiburada'da mükemmel bir indirim vardı.
Şu anda ise Xiaomi Türkiye Garantili olanlar oldukça pahalı.
X3 NFC varken alınmaz bence.

Hocam Note 9S'in geldiği sürüm olan (tam hatırlamıyorum ama MIUI 11'di) MIUI 11 bataryayı çok tüketiyordu ve akşam telefonu bıraktığımda %10 şarj falan kalıyordu, üstelik gün içinde şarja takıyordum ki 5000 mAh bataryaya göre gerçekten kötü bir performans sergiliyordu.

MIUI 12.0.2'ydi sanırım sürümün adı.
Rezaletti performans çok düşmüştü, batarya performansı daha iyi olsa bile çok çok fazla hata vardı ve en son şu olay oldu.

Sonra 1-2 tane MIUI sürümü daha geldi ve en sonunda Android 11'e geçiren MIUI geldi.

Batarya performansı zaten düzelmişti önceden ama şu anda çok harika bir performans sergiliyor, bir Bug'ı en son ne zaman gördüm hatırlamıyorum, performans fazlasıyla düzeldi yani kısaca MIUI gerçekten çok fazla düzeldi ve ben ROM atmayı bile düşünmüyorum şu anda.

Cihazımdan oldukça memnunum ve iyi ki aldım diyorum artık (eskiden iade etmeyi düşündüm) ama sorun şu ki ben bu cihazı aldığımda cihaz 2500 TL'ydi.

Hepsiburada'da mükemmel bir indirim vardı.
Şu anda ise Xiaomi Türkiye Garantili olanlar oldukça pahalı.
X3 NFC varken alınmaz bence.

Yazılım olarak "ıh" yani telefon :D

O zaman dediğinize katılıyorum X3 NFC çok daha iyi.

Gerçekten çok iyi bir yorum oldu teşekkürler. 9S şu an indirimde o yüzden kaçırmak istemiyorum. Alırsam pişman olur muyum?

Gerçekten çok iyi bir yorum oldu teşekkürler. 9S şu an indirimde o yüzden kaçırmak istemiyorum. Alırsam pişman olur muyum?

Beklentilerinize bağlı hocam.
Bu Note 9S'in Xiaomi Türkiye Garantili en ucuz fiyatı sanırım (4/64)
Bu da X3 NFC'nin 6/64'lük versiyonunun fiyatı;
Donanımsal olarak X3 NFC daha iyi bir cihaz ve X3 NFC'de olan MIUI'da da sorun yaşamadığını belirten birçok kullanıcı var.

Yazılım olarak "ıh" yani telefon :D

O zaman dediğinize katılıyorum X3 NFC çok daha iyi.

Aynen öyle hocam ama eskisine bakacak olursa sanki Google pixel cihaz kullanıyormuşum gibi :D

Diğer cihazlara göre hala kötü ama tabii.

Geri
Yukarı