Xiaomi ROM nasıl değiştirilir?

flopgus

Centipat
YouTube'da falan ROM değiştirmeye dair güncel bir video bulamadığım için soruyorum.

Xiaomi telefonlarda ROM nasıl değiştirilir?

Değiştirdikten sonra telefon sıfırlanıyor mu yoksa veriler kalıyor mu?

Telefon nedir? Farklı bir ülke romuna mı geçeceksiniz yoksa custom rom mu atacaksınız? Her durumda bootloader'i açmanız gerekecek buda telefon sıfırlanacak demek.

Telefonunuz Mediatek ise rom u biraz zor düşünün derim. Onun dışında birçok kaynak var aslında siz hangi romu atacakdınız pixel experience falan mı?

Telefon nedir? Farklı bir ülke romuna mı geçeceksiniz yoksa custoom rom mu atacaksınız?
Telefonum Redmi Note 9S. Custom rom ne bilmiyorum forumda biraz bakınca baya karışıkmış sanırım. Şuan hangi roma geçeceğimi bilmiyorum onuda konu açıp forumdakilere sorucaktım. Rom değiştirmeyede telefon durduk yere rastgele yerlere basıyor ekranda ya da dokunmatik çalışmıyor ve baya yavaşladı. Telefonu yormayan ve dokunmatik sorunu olmayan eski bi rom yüklemek istiyorum.

Telefonunuz Mediatek ise rom u biraz zor düşünün derim. Onun dışında birçok kaynak var aslında siz hangi romu atacakdınız pixel experience falan mı?
Pixel experience falan ne bilmiyorum hocam gerçekten.😄 Telefonumun Mediatek olduğunu nereden öğrenebilirim?

Telefonum Redmi Note 9s. Custom ROM ne bilmiyorum forumda biraz bakınca bayağı karışıkmış sanırım. Şu an hangi roma geçeceğimi bilmiyorum onu da konu açıp forumdakilere soracaktım. ROM değiştirmeyede telefon durduk yere rastgele yerlere basıyor ekranda ya da dokunmatik çalışmıyor ve bayağı yavaşladı. Telefonu yormayan ve dokunmatik sorunu olmayan eski bir ROM yüklemek istiyorum.

PixelExperience falan ne bilmiyorum hocam gerçekten 😄

Yaşadığınız sorunlara bakılırsa sizin için en iyi Custom ROM bana kalrsa PixelExperience'dir. MIUI işletim sistemi telefonlar için gerçekten çok ağır bir işletim sistemidir. Kullananlar da fark eder uzun süre hatta hiç kullanılmayan uygulamalar ve özellikler ile dolu. PixelExperience Custom ROM hem telefonunuzu yeniler hem bu gereksiz karmaşadan kurtarır ayrıca Google Fotoğraflar gibi uygulamaları sınırsız depolama hakkı ile bulutda yedekleyebilirsiniz çünkü telefonunuz Google pixel cihazına dönüşüyor bu sayede Google'nin sadece pixel kullanıcılarına sağladığı özel promosyonları da kullanabileceksiniz. Sizin telefonunuza uygun şekilde anlatım bu linkte bulunuyor: Xiaomi POCO M2 Pro / Redmi Note 9S / Redmi Note 9 Pro / Redmi Note 9 Pro Max / Redmi Note 10 Lite (miatoll) - PixelExperience. Eğer ki aklınızda takılan başka soru olursa buradan bana sorabilirsiniz.

Endonezya ROM'una geçebilirsiniz.
Rehberimi uygulayın.

Endonezya ROM'una geçebilirsiniz.
Rehberimi uygulayın.

Hocam şu videodaki adımlarda doğru mu? Hata çözümlerini de göstermiş onun için soruyorum.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hocam şu videodaki adımlarda doğru mu? Hata çözümlerini de göstermiş onun için soruyorum.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Evet, doğrudur.

Yeni konular

Geri
Yukarı