Rehber Mi Flash ile Stock ROM kurma

Selam,

Bugün Mi Flash ile stock ROM nasıl kurulur onu gosterecegim.

Adim 1:
Telefondan USB hata ayiklamayi acin.

Adim 2:
Mi Flash uygulamasini indirin.

Adim 3:
Uygulamayı çalıştırın. Sizden acilista suruculeri indirmenizi isteyecek. Suruculer yuklu ise es gecin.

1667247024454.png

Adim 4:
Fastboot ROM dosyasini secin.

1667257937085.png

Adim 5:
Flashlayin!
Clean all secili olsun bu arada.

1667258061473.png

Not: Islemler bitmeye dogru error verebiir, reboot yaziyorsa sistem acilacaktir.

Islemler bu kadardi. Telefonumuza Fastboot ROM bu sekilde yukledik. Bilgisayarim yok diyorsaniz bu rehberime goz atabilirsiniz:

Selam,

Bugün Mi Flash ile stock ROM nasıl kurulur onu gosterecegim.

adim 1:
Telefondan USB hata ayiklamayi acin.

adim 2:
Mi Flash uygulamasini indirin.

adim 3:
Uygulamayı çalıştırın. Sizden acilista suruculeri indirmenizi isteyecek. Suruculer yuklu ise es gecin.

Eki Görüntüle 1559303

adim 4:
Fastboot ROM dosyasini secin.

Eki Görüntüle 1559409

adim 5:
Flashlayin!
Clean all secili olsun bu arada.

Eki Görüntüle 1559411

Not: Islemler bitmeye dogru error verebiir, reboot yaziyorsa sistem acilacaktir.

Islemler bu kadardi. Telefonumuza Fastboot ROM bu sekilde yukledik. Bilgisayarim yok diyorsaniz bu rehberime goz atabilirsiniz:

Endonezya ROM'una geçeceğim orijinal ROM'u indirmeme gerek yok değil mi?
Ve bu yöntemde kesin ihtimal siliniyor mu veriler?

Endonezya ROM'una geçeceğim orijinal ROM'u indirmeme gerek yok değil mi?
Ve bu yöntemde kesin ihtimal siliniyor mu veriler?

Save user data derseniz silinir, size tavsiyem clean all yani temiz kurulum. Hayir, bunda sadece 1 adet ROM dosyasi lazim oluyor.

Hayir olmaz hocam. Fastboot dosyasi indireceksiniz.

Her şeyi doğru bir şekilde yaptım Fastboot moda flash dedim 220. saniyede Redmi yazdı sonra şarj logosu geldi ne yapmam gerek flash bitmedi.

Ekran Alıntısı.JPG

Ve şu an böyle cihazı açıyımı.
Cihaz açıldı aynı hiçbir şey olmamış.
Log adında klasörde açtım 😔
Kilit açık

Son düzenleme:
@SimulationLegendary,
Zaman asimina ugramis. Tekrar deneyebilirsiniz.

Ben dosyayı klasöre çıkarmadan önce Fastboot moda almıştım ondan olmuş olabilir neyse müsait olunca tekrar deniyeyim klasöre çıkarmak yaklaşık üç beş dakika sürmüştü.

@SimulationLegendary,
Zaman asimina ugramis. Tekrar deneyebilirsiniz.

Tövbe ettim ben olmuyor bu sefer de super hatası verdi cihaz açılırken turuncu Fastboot yazısında kalıyor araştırmama göre indiridiğim ROM zarar görmüş olabilir yeniden indiriyorum yoksa cebimden para çıkacak 😢

Son düzenleme:
@SimulationLegendary,
Turuncu Fastboot yazisi normal, recovery menusunden format atmayi deneyin.

Attım olmadı başırılıda dedi ama açılırken hala öyle büyük ihtimal sistem zarar gördü.

Dosyayı yeniden indirdim turuncu Fastboot yazısında kurdum böyle bir şey yazdı ve MIUI yazısı gelmiş ben odada yoktum ve hala MIUI yazısında.

Ekran Alıntısı.JPG

Attım olmadı başırılıda dedi ama açılırken hala öyle büyük ihtimal sistem zarar gördü.

Dosyayı yeniden indirdim turuncu Fastboot yazısında kurdum böyle bir şey yazdı ve MIUI yazısı gelmiş ben odada yoktum ve hala MIUI yazısında.

Ekran Alıntısı.JPG
AÇILDIIII

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı