Xiaomi şarj aleti orijinalliği nasıl sorgulanır?

RiskyZone

Kilopat
Merhaba, bir perakende satış yapan Xiaomi satıcısı ile alışveriş yapacağım. Orijinal olup olmadığını o an sorgulamam için yöntemler var mı? Bildiğim kadarıyla orijinalin yazıları biraz daha saydam-net oluyor ve QR kodunu okutunca "SG62105U943921G110P00000" diye bir barkod çıkıyor. Bildiğiniz farklı yöntemler var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Telefonunuz hızlı şarj destekliyor ise telefonu o şarj aletiyle şarja takınca orijinal mi Turbo charge animasyonu çıkması lazım. Benim bildiğim yol bu.

Hocam birazcık orijinalliğini anlamak zor. İnternet üzerinden alacaksanız satıcı yorumlarına bakarak almak mantıklı. Turbo charge yazıyorsa kesinlikle orijinaldir diyemeyiz ama yazmıyorsa kesinlikle sahtedir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam sizce orjinal mıdır? hızlı şarj animasyonu falan çıkıyor ama emin olamadım.
Hocam birazcık orijinalliğini anlamak zor. İnternet üzerinden alacaksanız satıcı yorumlarına bakarak almak mantıklı. Turbo charge yazıyorsa kesinlikle orijinaldir diyemeyiz ama yazmıyorsa kesinlikle sahtedir.
MIUI 14 kullanıyorum. Orijinal şarjda ondalık yüzde de görünüyor. Sahte olanda hep aynı hızda önce hızlı şarj sonra turbo charge animasyonu geliyor, orijinal olanda bu işlem çok daha seri. Ve farkettiğim son detay sahte olan prize takarken ucunda küçük elektrik atması yapıyor. Yanlışım varsa bilgilendirebilirsiniz.

Geri
Yukarı