Çözüldü Xigmatek 400W PSU'dan gelen rahatsız edici ses

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

darkangel1

Centipat
Herkese merhabalar. Bu ay ile beraber 1 senedir kullandığım daha yeni sayılabilecek bilgisayarımdan çok itici bir ses gelmeye başladı, PSU'dan geldiğini farzediyorum çünkü oralara doğru eğildiğimde daha çok ses geliyor gibi ve aldığımdan beri PSU'dan hep şikayetçiydim kablosuna en ufak dokunduğumda PC otomatik güç kesiyordu kapanıyordu. Umarım yardımcı olabilirsiniz.

Sistem:
  • Intel(r) Core(tm) i3-9100F 3.60GHz
  • NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti Gaming
  • 250 GB WD Blue SSD
  • 8 GB Ballistix sport Crucial DDR4 RAM
  • PSU markası: Xigmatek 400W 80Plus
Sesi YouTube'a yükledim link:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
HDD kullanmıyorum SSD kullanıyorum. Dediğim gibi PSU hep sorunlu olduğu için aklıma ilk o geldi örnek olarak kabloya en ufak dokunduğumda çat kapanıyor PC, eski bilgisayarımda da öyleydi durum bu olunca evin elektrik yapısından bile şüphe duydum. Vatan'daki çalışan arkadaş nasıl PSU'yu taktıysa vidasının bir tanesi oraya matkapla zorla monte edilmiş gibi çıkmıyor çıkartıp bakamıyorum da ve belli bir süreden sonra bu ses çıkmaya başlıyor...
Evet! Arkadaşlar sorunu çözdüm bugün bir arkadaşıma danıştım onun söylediğine göre PC'yi temizledikten sonra içindeki kablolarla oynamıştım onları da garip bir şekilde koydum geri PC'yi kapatmak için sarmaş dolaş yapmıştım, ondan dolayı bu ses kaynaklanıyormuş. Umarım böyle sorunu olanlar böyle çözebilirler...

Son düzenleme:

Geri
Yukarı