Xigmatek Aurora 240 vs Deep Cool Fryzen

tlgozarslan

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar biri sıvı soğutma diğeri hava soğutma. Çok kararsız kaldım hangisini almalıyım sizce?

Xigmatek Aurora 240

Deep Cool Fryzen

İşlemci: AMD Ryzen 3600X

Anakart: Asus Tuf B450 Pro Gaming

Büyük ihtimalle Xigmatek marka olan kasama ve anakarta uyumlu ancak Fryzen anakarta sığar mı emin değilim.

Kasa: Xigmatek Lamiya

Hangisi daha düşük sıcaklık verir. Çünkü burada okuyorum, orta karar bir sıvı soğutucu almaktansa kaliteli bir hava soğutucu tavsiye ediliyor. Ama ben kararsız kaldım. Yardımcı olursanız memnun olurum.

Son düzenleme:
Boşa para vermeyin. Bu gayet kaliteli.
Şöyle ki overclock yapacağım. 4.4 ghz'da kullanmak istiyorum işlemcimi. Ve yükte 75 dereceyi geçmesini istemiyorum bu halde. Windpower pro da çok güzel bir model ancak ne kadar performans alırım bilemediğimden almakta tereddüt ettim.

Aslında RGB aydınlatmayla ilgilenmiyorum. Ancak yeni modellerin çoğu RGB aydınlatmalı. Corsair'de aydınlatma yok ama o da çok pahalı. Yaklaşık 1 hafta önce şu soğutucuyu aldım. Biraz eski bir model ama meğer AM4 uyumlu değilmiş. Kullanan ve memnun kalan çok.

Silverstone TD02E

Şöyle ki overclock yapacağım. 4.4 ghz'da kullanmak istiyorum işlemcimi. Ve yükte 75 dereceyi geçmesini istemiyorum bu halde. Windpower pro da çok güzel bir model ancak ne kadar performans alırım bilemediğimden almakta tereddüt ettim.

Aslında RGB aydınlatmayla ilgilenmiyorum. Ancak yeni modellerin çoğu RGB aydınlatmalı. Corsair'de aydınlatma yok ama o da çok pahalı. Yaklaşık 1 hafta önce şu soğutucuyu aldım. Biraz eski bir model ama meğer AM4 uyumlu değilmiş. Kullanan ve memnun kalan çok.

Silverstone TD02E
SilverStone PF240 ARGB 2x12cm Fan Intel & AMD Uyumlu Sıvı Fiyatı ?

Merhaba arkadaşlar biri sıvı soğutma diğeri hava soğutma. Çok kararsız kaldım hangisini almalıyım sizce?

Xigmatek Aurora 240

Deep Cool Fryzen

İşlemci: AMD Ryzen 3600X

Anakart: Asus Tuf B450 Pro Gaming

Büyük ihtimalle Xigmatek marka olan kasama ve anakarta uyumlu ancak Fryzen anakarta sığar mı emin değilim.

Kasa: Xigmatek Lamiya

Hangisi daha düşük sıcaklık verir. Çünkü burada okuyorum, orta karar bir sıvı soğutucu almaktansa kaliteli bir hava soğutucu tavsiye ediliyor. Ama ben kararsız kaldım. Yardımcı olursanız memnun olurum.
Dikkatli ol derim, ben Xigmatek Aurora 240mm aldım CPU yükte 95 derece (R7 3800X)
Düzeltme: Soğutucuyu suçlamak istemem, bizim takan eleman plastiği üzerinde unutmuş.

Son düzenleme:
Şu ürünü aldım.

Gayet kaliteli bir ürün. Kurulumu kolay. İçinden tornavidası bile çıkıyor. Youtube'da firmaya ait kurulum videosu da mevcut. Termal macunu sürmen gerektiği kadar koymuşlar. Çok mu sürdüm az mı sürdüm derdi olmuyor. Maksimum devirde bile ses duymuyorum.

Kasanız büyükse PRO sürümünü öneririm.

Hava soğutma tercih etmemin nedeni bu sıvı soğutmalarda bir süre sonra sıkıntı oluyormuş. Arkadaşımın da aynı şey başına geldi. Corsair H45 modeldi soğutucu, yenisiyle değiştirdiler sonra. Epey de bir araştırdım videolar izledim. Mesela Noctua'nın Corsair'in sıvı soğutmalarından daha az gürültü yapıp daha iyi soğutan hava soğutmaları var. Sözü özü bunda karar kıldım işte.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı