Xigmatek grip LED SW bağlantısı nasıl yapılır?

Merhaba sorunu çözebildiniz mi?
Xigmatek Grip modelinde LED SW kablosu Kasanın ön panelindeki LED tuşunun kablosudur. Kasaya bağlanacak herhangi bir ARGB ışıklandırmanın modülüne ya da bu modülün de bağlandığı argb destekli anakarta bağlanıyor. ARGB bileşenlerinin kontrolü için var yani.
Fakat Kasanın kendi fanları Rainbow RGB olduğu için renk konfigürasyonu bulunmuyor malesef. bağlayabileceğim bir yer olmadığından boşta bıraktım kabloyu.

Xigmatek grip modelinde LED SW kablosu kasanın ön panelindeki LED tuşunun kablosudur. Kasaya bağlanacak herhangi bir ARGB ışıklandırmanın modülüne ya da bu modülün de bağlandığı ARGB destekli anakarta bağlanıyor. ARGB bileşenlerinin kontrolü için var yani.
Fakat kasanın kendi fanları Rainbow RGB olduğu için renk konfigürasyonu bulunmuyor maalesef. Bağlayabileceğim bir yer olmadığından boşta bıraktım kabloyu.

Benim fanların molex bağlantısında beyaz Power yazılı Molex yok bu yüzden mi ışıkları yanmadan sadece fanlar çalışıyor?

Sorunun çözümü RGB LED üzerinde fanlardan çıkan ikili sökete takmaktır.
Yani ön fanları kontrol et orada LED SW'yi takacağın 10 cm'lik kabloyu göreceksin.

Son düzenleyen: Moderatör:
PSU'dan gelen Molex kablosundan 3pin Molex bir adaptör olması lazım ona ondan da 4 adet fan Molex'lerine giriş yapacaksın ve ışıkların yanacak. Sırasıyla PSU Molex > 3pin Molex > fanların Molex'leri.
Bahsettiğim 3pin Molex görseli ektedir.

Dosya Ekleri

• F77702AF-FA1E-44CF-9E11-50E8CD6BDACE.png
    F77702AF-FA1E-44CF-9E11-50E8CD6BDACE.png
    3 MB · Görüntüleme: 33
PSU'dan gelen Molex kablosundan 3pin Molex bir adaptör olması lazım ona ondan da 4 adet fan Molex'lerine giriş yapacaksın ve ışıkların yanacak. Sırasıyla PSU Molex > 3pin Molex > fanların Molex'leri.
Bahsettiğim 3pin Molex görseli ektedir.
Fanların RGB ışıkları çalışıyor fakat bahsi geçen kablo Kasanın Ön Panelindeki Led butonundan gelen 2 pinli kablo, onun bağlantısını yapamadım. Teşekkürler.
Bahsettiğim kabloyu ekliyorum.

Dosya Ekleri

• Screenshot_2023-04-16-14-51-16-10.jpg
    Screenshot_2023-04-16-14-51-16-10.jpg
    49,1 KB · Görüntüleme: 31

Geri
Yukarı