Xigmatek Overtake kasa nasıldır?

ıntoo

Decapat
Öncelikler iyi akşamlar arkadaşlar yeni sistem toplama aşamasındayım kasayı Xigmatek Overtake (full tower) aldım fakat iyi mi ettim kötümü ettim bilmiyorum sizlerden fikir almak istedim sistemi belirteyim lütfen sistemde şunu değiştir bunu değiştir demeyin severek ve isteyerek oluşturduğum bir sistem sadece kasa hakkında fikirlerinizi merak ediyorum.
  • Anakart: ASUS ROG STRIX B450-F GAMING
  • İşlemci: R5 3600 (Wraith prism soğutucu ile)
  • Ekran kartı: ASUS ROG STRIX RX5700 XT
  • RAM: Corsair Vengeance Pro RGB DDR4 3000MHz
Bu sistem ile bu kasada ısınma sorunum olur mu? Kasaya 820TL gibi bir miktar ödedim.

Sistem güzel de o kasayı satışta hiçbir yerde göremedim, nereden 820 TL'ye aldınız? Bir de daha ucuz yollu kaliteli kasalar alınabilirdi. Örneğin Cooler Master MB511.
Vatandan kapalı kutu aldım önce CM MB520 modelini alıcaktım fakat xigmatek overtake i görüp canlı inceleyince fikrim değişti büyük heybetli kasaları seviyorum
aldığım kasanın linki XIGMATEK

Kasayı merak edenler için : XIGMATEK
Kasa geniş, fan yuvaları oldukça fazla ama 820 ₺ gibi bir meblaya NZXT, Corsair, CM ve TT markalara yönelseydiniz daha iyi olurdu ama kasa göze hitap ediyor. Bana kalsa daha ucuz yollu kasa alıp sistem parçalarına önem verirdim.

Hava akışı sağlam duruyor. PSU Cover da olsaymış iyiymiş. Siz memnunsanız sorun yok.
Hocam canlı inceledim ama henüz elime geçmedi başka şubeden göndereceklermiş kasanın hiçbir yerde incelemesini göremeyince kıllandım biraz sizlere danışayım dedim
Kasayı merak edenler için : XIGMATEK
Kasa geniş, fan yuvaları oldukça fazla ama 820 ₺ gibi bir meblaya NZXT, Corsair, CM ve TT markalara yönelseydiniz daha iyi olurdu ama kasa göze hitap ediyor. Bana kalsa daha ucuz yollu kasa alıp sistem parçalarına önem verirdim.
Hocam açıkcası daha ne kadar sistem parçalarına önem verebilirimki 970 chipsetli msi ag46 modelini kullanıyordum anakartta sorun olunca işlemci ram anakart değiştireyim dedim 2700tl den başladım şuan monitör dahil 9100tl gibi bir miktardayım kasada gözüme hitap edince cm mb520 den cayıp bu kasayı aldım

Sistemi Vatan'dan topladınız galiba, Vatan'dan toplamak yerine internet alışverişi yapsaydınız eminim ki 1000 TL civarında karınız olurdu. Kasa kötü bir kasa değil fakat dediğim gibi daha ucuz yollu bir şey alınabilirdi veya aynı paraya daha kaliteli modeller tercih edilebilirdi. Yine de kötü değil, gayet iyi bir kasa hayırlı olsun. :)

Sistemi Vatan'dan topladınız galiba, Vatan'dan toplamak yerine internet alışverişi yapsaydınız eminim ki 1000 TL civarında karınız olurdu. Kasa kötü bir kasa değil fakat dediğim gibi daha ucuz yollu bir şey alınabilirdi veya aynı paraya daha kaliteli modeller tercih edilebilirdi. Yine de kötü değil, gayet iyi bir kasa hayırlı olsun. :)
Teşekkür ederim hocam sadece kasa ekran kartı(3800tl idi 4 5 gün önce şuan 4200tl 11.11 de indirime girmezse itopya ince hesap tarzı yerlerden bakacağım) anakart ( aldığım model 3. nesil ryzenler ile bios güncellemesi yapmadan çalıştırıyor ama sorun yaşamam halinde bios güncellemesini burdan yapacaklarını belirttikleri için anakartı ordan alıyorum)

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı