Xigmatek Tauro 600W Bronz vs FSP 500W Silver

Mindwalker

Centipat
Arkadaşlar elimde 2 adet PSU var hangisini kullanmam gerektiğine karar veremedim. Önerilerinizi ve nedenini merak ediyorum.

RX 580 4 GB.
Ryzen 1600 12nm.
B450M ASUS anakart

Dosya Ekleri

• SAVE_20200528_113006.jpg
    SAVE_20200528_113006.jpg
    191,6 KB · Görüntüleme: 54
  • SAVE_20200528_112955.jpg
    SAVE_20200528_112955.jpg
    125,8 KB · Görüntüleme: 44
Son düzenleyen: Moderatör:
Anladım ama kafamı kurcalayan durum şu.

En etkili faktör 100 Watt farkı mı? Yoksa bronz yerine Silver ve marka seçimi mi? Bunda karar veremiyorum.

Eğer 500W olan PSU beslerse 600W olana gerek kalmaz ikisi de bronz olsa Xigmatek derdim ama 500W Silver olan sistem için gayet yeterli.

Bronz ve Silver arasinda stabilite %3'lük bir fark var diye biliyorum. Bu deger bukadar çok önemli diyorsun yani.

Yok yanlış anlaşılmasın bronz sertifikalı PSU'lar gayet iyidir hatta Türkiye'de bu sisteme sahip olan çoğu kişi bronz sertifikalı PSU kullanır sadece 500W besleyebildiği için Silver kullanın demek istedim. Bu arada ekleyeyim güç kaynağınız biraz eskiyse daha az güç verecektir bu da RX 580'e gücü ucu ucuna yetirmek demek. 1 yıllıktan fazla ise FSP marka olan yerine Xigmatek'i tercih edin.

Yok yanlış anlaşılmasın bronz sertifikalı PSU'lar gayet iyidir hatta Türkiye'de bu sisteme sahip olan çoğu kişi bronz sertifikalı PSU kullanır sadece 500W besleyebildiği için Silver kullanın demek istedim. Bu arada ekleyeyim güç kaynağınız biraz eskiyse daha az güç verecektir bu da RX 580'e gücü ucu ucuna yetirmek demek. 1 yıllıktan fazla ise FSP marka olan yerine Xigmatek'i tercih edin.

xigmatek 4-5 yıllık (tahmini)
fsp 2 yıl civarı

Arkadaşlar elimde 2 adet PSU var hangisini kullanmam gerektiğine karar veremedim. Önerilerinizi ve nedenini merak ediyorum.

RX 580 4 GB.
Ryzen 1600 12nm.
B450M ASUS anakart
Eğer birini satmak istersen talip olabilirim.

Eğer birini satmak istersen talip olabilirim.

satacağım zaten hocam ama hangini satayım karar vermedim..ciddi alıcıysan ölü fiyat vermeyeceksen özeden konuşuruz...
Tahmin etmesi biraz güç denemekte fayda var ama Xigmatek'in 5 yılda 100W kaybedebileceğini düşünmüyorum onu takabilirsiniz.

powersuplyi en iyi nasıl test edebilirim? 3dmark, furmark? hangisi daha çok yük bindirir? yada oyun olarak en çok yük bindirecek oyun önerin var mı?

Geri
Yukarı