Xigmatek WP1264 ile R5 2600X işlemciye OC yapılır mı?

• Konuyu başlatan Nor0
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 6
  • Görüntüleme 491

Nor0

Hectopat
Yer
Edirne
Daha fazla  
Öncelikle herkese merhaba. Ben Ryzen 5 2600X işlemcime Overclock yapmak istiyorum. Bu soğutucu ile yapabilir miyim? Çok olmasa da yine de biraz olsa olur. Ona göre bu soğutucuyu Vatan'dan alacağım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Basınç değerleri vesaire nedir tam bilemiyorum ama yapabilirsiniz. Adım adım yaparsanız ortalama sıcaklık değerlerini görürsünüz. Ona göre devam edebilirsiniz.

Öncelikle herkese merhaba. Ben Ryzen 5 2600X işlemcime Overclock yapmak istiyorum. Bu soğutucu ile yapabilir miyim? Çok olmasa da yine de biraz olsa olur. Ona göre bu soğutucuyu Vatan'dan alacağım.
R5 1600 kullanıyorum stok fan ile 4.1ghz ye kadar çıktım ama 4.1 de stabil olmuyordu pek 4ghz de tamamen stabil çalışıyor bence bu fan yeterli

Bütçenizi arttırma şansınız varsa kesinlikle bunu almanızı öneririm:
Dediğiniz soğutucu ile OC yapabilirsiniz.

Bütçenizi arttırma şansınız varsa kesinlikle bunu almanızı öneririm:
O soğutucu ile OC yapabilirsiniz.

Bu mesajdaki soğutucuyu alma imkanınız olur ise; daha yüksek hızlarda daha düşük derecelere ve stabil değerlere ulaşırsınız.

4 bakır borulu ise (resimde belli olmuyor) 4.2GHz OC yapabilirsiniz. Zaten üstüne çıkmak 2. nesil işlemcilerde zor. 4.3GHz yapsan da verdiğin fazladan voltaja değmiyor 😀

Verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür. Ederim stok fan sizce Dark frezer X90 kadar iyi midir? Onu önceden kulanıyordum.

Geri
Yukarı