Xioami Mi 6 mı? Huawei Mate 10 Lite mi?

Koçara

Kilopat
Daha fazla  
Yeni bir telefon almak için bir haftadır internette araştırma yapıyorum ve bir türlü karar veremedim. Bütçem 1800-2000 TL arası. Huawei Mate 10 lite 64 GB Media Mark fiatı 2000 TL. Oysa aynı fiyata 128 GB Xioami Mi 6 alabiliyorum. Tek farkı İhlalatçı garantili olması. Bildiğim kadarıyla Xioami'nin Türkiye'de resmi yapılmıyor. Konuyla alakadar olan arkadaşların bu hususta fikirlerini öğrenmek istiyorum. Bu iki telefon arasında gidip geliyorum. Tercihimi hangisinden yana yapmamı önerirsiniz?
NOT: Daha önce Samsung A3 kullanıyordum ve bir daha asla Samsung kullanmam.

Xiaomi Mi 6'nın artılarını sayacak olursak;

*Kamera daha iyi (4k Video Kaydı, Optik Görüntü Sabitleyici, Diyafram Açıklığı vb...)
*Type-C giriş portu
*Daha güçlü işlemci ve grafik yongası
*Yüksek ram
*LTE (Cat 12) 2X daha yüksek veri indirme
*Daha hızlı şarj
*Daha yüksek nit (Parlaklık)
*Stereo Hoparlör
*Kablosuz bağlantılarda daha üstün (Wi-fi Direct, Wi-fi Display, Bluetooth 5.0, Kızılötesi vb... )
*Çift Alan (Telefonun kullanım alanını 2'ye bölüp istediğiniz uygulamadan 2 tane yükleyebilirsiniz)
*Tek el kullanım rahatlığı

Huawei Mate 10 Lite artıları;

*Ekran-kasa oranı yüksek (%76)
*Kutu içeriği (Kulaklık Xiaomi Mi 6'da yok)
*Huawei Türkiye desteği
*3.5 mm kulaklık girişi (Xiaomi Mi 6'da yok)
*Yekpare metal gövde (Xiaomi Mi 6'da Arka Yüzey Cam)
*Ekran çözünürlüğü daha yüksek
*Hafıza kartı desteği

İki cihaz arasında kesinlikle Xiaomi Mi 6 daha üstün... Tavsiyem Xiaomi Mi 6'dan yana olurdu.

Son düzenleme:
İki model arasında donanım ve performans olarak arada dağlar kadar fark var. İkisi arasından alınacak model Mi 6 modelidir. Mate 10 Lite o fiyatları hak edecek bir cihaz değil. Kamera senin için önem arz ediyorsa da S7 öneririm. Daha uygun fiyatlı bir model istersen de Mi Note 3 olabilir. Samsung modellerine karşı ön yargılı olmanız saçmalık.

Sevgili BERWAR...Samsung modellerine karşı değilim. Daha önce A 310 modelini kullandım. Kasma ve donmalar illallah dedirtti. S7 ve daha üzeri almaya ise gücüm yetmez. Gönlüm Xioami Mi 6 diyor aklım ise Huawei 10 Mate Lite...Sağolsun arkadaşlar Mi 6 tavsiye ediyorlar ama garanti durumu gözümü korkutuyor. Daha önce İthalatçı garantili telefon alıp sıkıntı yaşamamış olan var mıdır?

Mate 10 Lite'ın ederi maksimum 999 liradır. İyi görünümlü eşek ile motorsiklet kıyaslaması gibi birşey olmuş. Gönül ister ki ikisinin birleşimi bir cihaz olsun. O da Mate 10 Pro oluyor. S7 alıp geçmek mantıklı duruyor. Bu arada 25'e yakın farklı telefon kullandım 20 tanesi ithalatçı garantiliydi. Çok kez servise de verdim. Hiç sorun yaşamadım. Önceleri internetten alışveriş yapmaya çekiniyorduk onu kısmen yendik. Şimdi de SAR değeri ve ithalatçı firma garantisi şüphesi baş gösterdi.

Gün gelir zaten elimdeki a3 2017 kötü olur.

Samsung alırsın, düşer, alırsın oh birşeyi yok.
Apple alırsın, telefonlardan anlamayan cahillere hava atarken düşer. Alırsın ekran sağlam sağ solda vuruk çizik ne ise.
General mobile alırsın. Cebinde saklarken " o inceliği " ile düşer lastik top gibi döner durur.
Xiaomi alırsın. Süper dersin. Şu yerin bu yerin fotosu videosu derken bir bakmışsın ekran yerinden sökülmüş neredeyse.

Samsung ve apple sağlamdır ama özelliklerinden eksiltir. Bunun tersi ise Xiaomi icin geçerli.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı