XP den Win 8.1 pro'ya geçmek

audeyay

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba Recep kardeşim. Şimdi masaüstü bilgisayarım XP. Win 8'e geçmek istiyorum iso dosyasını indirdim flashla boot edeceğim denildiği gibi ama geçmeden önce birkaç sorum olacak.

1: Win 8 e geçince sürücülerimi nasıl yüklerim? (çünkü bu bilgisayar toplama ve her şeyin farklı bir sürücüsü var. bundan tedirgin oldum acaba sorun yaşar mıyım diye. Ethernet bağlantısının bile ayrı sürücüsü var)

2: Ben 64 bit mi kuracağım bunu nasıl anlarım?

3: Benim bilgisayarım xp de mi hızlı çalışır win 8 demi

( Bilgisayarın özellikleri)
İŞLEMCİ
MODEL: Intel Core i3 540
KOD İSMİ: Westmere
SOKET VE YAPI: Socket 1156 LGA
SÜRÜM: Model 5, Sürüm 2
ÇEKİRDEK: 2
STANDART HIZI:3066,00 MHz

BELLEK
TOPLAM BOYUT: 2048 MB
BELLEK TÜRÜ: DDR3
STANDART HIZI: 800 MHz

GRAFİK
ÜRETİCİ: ATI
MODEL: Radeon HD 4700 Series
ARABİRİMİ: PCI Express x1
BELLEK: 512 MB

SİSTEM
ÜRETİCİ: Gigabyte Technology Co., Ltd.
MODEL: P55-US3L -
BIOS VERSİON: F1 - 08/04/2009
KUZEY KÖPRÜSÜ: İntel Havendale/Clarkdale Host Bridge 12
GÜNEY KÖPRÜSÜ: İntel P55 05

Şimdiden teşekkür ederim.​

Saygılarımla: Yusuf BÜTÜN

Son düzenleyen: Moderatör:
Windows 8.1 daha iyi olur xp'den. Bilgisayarın 64 biti destekliyor. Windows 8.1 de sürücü kurmana gerek yok çünkü otomatik kuruyor. Sadece ekran kartı ve ek ses kartı veya ağ kartın varsa driverlerini sen kurarsın.

Bilgisayarın biraz eski heralde. İşlemcin pek iyi sayılmaz. Ram 4 gb olabilir. Ekran kartında eski directx 11 desteklemiyor. Yani yeni bir sistem toplama zamanın gelmiş :)

şimdi bilgisayar directx desteklemiyor mu? sanırım bilgisayarda var çünkü call of duty blackopss2 prototype dirt2 falan hepsini çalıştırıyor. bu bilgisayar elime herşey hazır geldi şimdi desteklemiyor diyorsunuz ya program files klasöründe directx klasörü var acaba bana toplayan adam farklı bir program kullanıp mı kurmuş bunu. win 8 e geçersem bu oyunlar çalışmaz mı? yada farklı bir oyun yüklediğimde directx hatası mı verir ?
şimdiden teşekkür ederim :) yani şuanda oyunların hepsi çalışıyor yükleyip te sorun yaşadığım olmadı win8 e geçince oyunlarda sıkıntı yaşamak istemem eğer öyle olursa hiç geçmeyeyim :) @Silinen üye

@Recep Baltaş kardeşim sen ne diyorsun bu duruma :)

Ben directx 11 desteklemiyor dedim siz neler diyorsunuz :) Yani crysis 3 call off duty advanced warfare gibi sadece directx 11 kartların açtığı oyunları oynayamazsın. Black ops 2 hangi çözünürlükte ve kaç fps oynatıyor ? Bu arada oyunlarda en iyi performans almak istiyorsan windows 8.1 geç çünkü xo directx 9 ama senin kartın directx 10.1.

Anakartla tümleşik (birleşik) ise kurmana gerek yok. Anakartın sitesine girince ses kartı ve ağ kartı tümleşik. Harici mi var ?

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı