XP Format USB'si Oluşturma

Son düzenleme:
Sistem özelliklerinizi belirtin. Ona göre bir tane linux işletim sistemi önerelim.
Sürücü konusunda belirli işlemler var. Türkiye linux forumlarından yardım alabilirsiniz.

Açıkçası elimde 2 adet bilgisayar bulunuyordu ben bu bilgisayarların parçalarını birleştirerek en azından işe yarar bir tane bilgisayar yapmak istedim. Resimde gördüğünüz 2 adet anakart var elimde, birinin işlemcisi INTEL diğerinin AMD ben AMD olan yeşil anakartı kullanmak istiyorum. Sebebini bilmiyorum. En azından daha iyi duruyor gibi. Ben bir kaç görsel paylaşayım siz bana hangi parçaları kullanmam daha doğru onu söylerseniz sevinirim.

ANA KARTLAR
LbDPbz.jpg

EKRAN KARTI
256 MB. Maalesef fanı çalışmıyor inanılmaz bir ısınma söz konusu. Kullanmalı mıyım?
z0MRjg.jpg

Sistemi kuracağım HDD 160 GB
m2olM2.jpg

DEPO olarak kuracağım HDD 120 GB
Z93NX0.jpg

CD ROOM yüklemek istemiyorum. Onların bağlantı kabloları çok yer kaplıyor. Bu kart ve bileşenler ile USB'den format mümkün mü?

Fikirlerini bekliyorum arkadaşlar. :)

Verdiğim bağlantıya bir bakmanı öneririm 32 bit veya 64 bit için.
pcriver1.com/download/pcriver.com_Windows_XP_Professional_64-bit.iso
HDD yeticektir sana bu işletim sistemi ve oyunların için. Zaten o parçalarla çok yüksek derecede yer kaplayan oyunlar kurmana gerek olmayacaktır.
Ekran kartının modeline uygun bir fan internetten bakabilirsin.İdarelik ayrı bir fan alıp ekran kartının ısınmasını önleyecek şekilde de takabilirsin sana kalmış.
Anakart olarak İntel olan daha iyi gibi geldi bana. Tabi sadece görüntü ve CoolerMaster fan kullanıldığını varsayarak bunu söylüyorum. Yinede sistem parçalarını tam öğrenmeden yorum yapamayız. RAM lerde burda önemli rol oynar uyumlu olmayabilir parçaların aksi takdirde.

Değerli @26318

Tavsiye ettiğiniz işletim sisteminde Knight Online oyununu oynayabiliyor muyum? Açıkçası bu bilgisayarın tek bir görevi olacak, oda bahsettiğim oyunu oynamak.

Bunun yanı sıra tüm bileşenleri söküp, temizliğini ve bakımlarını yapıyorum şuan. Yalnız hesaba katmadığım bir durumla karşı karşıyayım. Hangi kabloyu nereye sokacağımı unuttum. Bununla alakalı olarak buradan tek tek görsel paylaşarak sormamda sakınca var mı?

Bahsettiğiniz foruma en yakın zaman içerisinde üye olacağım.

Değerli @busygod

Sizin vermiş olduğunuz bağlantı üzerinde de gidebilirim. Karakule'nin yönlendirmelerinden sonra. :)

Ekran kartı fanına gelecek olursak, çok eski bir kart olduğu için olmayacağını düşünmüştüm. Bu mesajdan sonra araştırmamı yapıp buradan bilgilendirme yapacağım. Ek olarak, ekran kartını soğutması için başka bir fan kullanma fikri beni cezbetti ama ekran kartının geldiği yere aynı zamanda internet kartı geldiği için maalesef ki oraya fan koyamıyorum.

Anakart mevzularına gelecek olursak, elimde INTEL olan kart için bir görsel var. Paylaşım yapayım, fikirlerinizi alayım.

Yardımlarınız ve emekleriniz için şimdiden teşekkür ederim. Güzel bir cihaz toplarız umarım.

INTEL olan Anakart ve bir program ile aldığım bilgilerin görseli EK-1

EK-1
RnD6EZ.png

MAVI ANAKART
Foxconn PRODUCT : Motherboard : Details

YEŞİL ANAKART
EPoX EP-9NPAJ Specs

Kıyas yapmak gerekirse hangisi acaba? :)

Değerli @26318

Tavsiye ettiğiniz işletim sisteminde Knight Online oyununu oynayabiliyor muyum? Açıkçası bu bilgisayarın tek bir görevi olacak, oda bahsettiğim oyunu oynamak.

Bunun yanı sıra tüm bileşenleri söküp, temizliğini ve bakımlarını yapıyorum şuan. Yalnız hesaba katmadığım bir durumla karşı karşıyayım. Hangi kabloyu nereye sokacağımı unuttum. Bununla alakalı olarak buradan tek tek görsel paylaşarak sormamda sakınca var mı?

Bahsettiğiniz foruma en yakın zaman içerisinde üye olacağım.

Değerli @busygod

Sizin vermiş olduğunuz bağlantı üzerinde de gidebilirim. Karakule'nin yönlendirmelerinden sonra. :)

Ekran kartı fanına gelecek olursak, çok eski bir kart olduğu için olmayacağını düşünmüştüm. Bu mesajdan sonra araştırmamı yapıp buradan bilgilendirme yapacağım. Ek olarak, ekran kartını soğutması için başka bir fan kullanma fikri beni cezbetti ama ekran kartının geldiği yere aynı zamanda internet kartı geldiği için maalesef ki oraya fan koyamıyorum.

Anakart mevzularına gelecek olursak, elimde INTEL olan kart için bir görsel var. Paylaşım yapayım, fikirlerinizi alayım.

Yardımlarınız ve emekleriniz için şimdiden teşekkür ederim. Güzel bir cihaz toplarız umarım.

INTEL olan Anakart ve bir program ile aldığım bilgilerin görseli EK-1

EK-1
RnD6EZ.png

MAVI ANAKART
Foxconn PRODUCT : Motherboard : Details

YEŞİL ANAKART
EPoX EP-9NPAJ Specs

Kıyas yapmak gerekirse hangisi acaba? :)

Maalesef Knight Linux işletim sistemlerinde çalışmıyor. Artık XP ile yola devam edeceksiniz.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı