Xperia M4 Aqua Cepteyken İşlem Yapıyor

Backdoor

Kilopat
Yer
Yalova
Daha fazla  
Meslek
Güvenlik Görevlisi
Bir hafta önce aldığım, başlıktaki model sony telefon cebimdeyken nadir de olsa acil arama gibi kendi kendine işlem yapmaya çalışıyor. Genelde ısındıktan sonra veya sıcak günlerde oluyor arkadaşlar çözüm için ne önerirsiniz ?

Hayır hiç denemedim tıklama ile ekranı açmayı ayarlarına da baktığımda göremedim, anladığıma göre de özel bir uygulama gerekli imiş ?(Tap tap app) Özellikle kendi kendine açılmaması için desen kilit komuştum.

Acil arama bölümü kilit ekranında olur genelde. Acil arama için şifreyi açmak gerekmez. Acil arama dışında başka bir işlem yapılmıyorsa cebinizdeyken bir şekilde kilit ekranı açılıyor demektir. Kilit ekranı açıldıktan sonra hareket ettiğinizden sürtünmenin etkisiyle veya bacağınıza dokunduğundan dolayı acil arama bölümüne geçiyor olabilir.

Bunun önüne geçmenin yolu da çanta tarzı bişeyde taşımak gerek gibi... Teşekkürler ilginize.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ayrıca cebinize cihazın ekranı bacağınıza doğru olacak şekilde koymayın. O şekilde koyduğumda bazen ben de benzer olaylar yaşıyorum. Bu olayın daha çok sıcak günlerde meydana gelmesinin nedeni terlemeniz olabilir. Telefonlar ekranlarına temas eden sıvıları da genelde dokunma olarak algılıyor.

Ayrıca cebinize cihazın ekranı bacağınıza doğru olacak şekilde koymayın. O şekilde koyduğumda bazen ben de benzer olaylar yaşıyorum. Bu olayın daha çok sıcak günlerde meydana gelmesinin nedeni terlemeniz olabilir. Telefonlar ekranlarına temas eden sıvıları da genelde dokunma olarak algılıyor.

Katılıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı