Xperia Z Suda Ses Kısılması

umut_963

Hectopat
Teşekkürler veriğiniz bilgiler çok aydınlatıcıydı Allah razı olsun bugün buldum videolarınızı ve sitenizi gerçekten 10 üzerinden 10 numara eyvallah bilgiler için. Bir de Sony Xpeira video izledim de suya koyduğunuzda ses kısma sorunu oldu o sorun düzeldi mi yoksa sorun devam mı etti.

Telefonumu suya sokup denemeye cesaret edemedim ama kuruyana kadar sesin bir miktar kısılması doğal geliyor bana. Genel olarak sesi bıraz kısık gelebilir. Onu da bazı yöntemlerle halledebiliyorsun. Bu arada ayrı sorular için ayrı konular açalım lütfen.

Bu gayet mantıklı. Ses sana farklı bir ortamdan geliyor. Yani sen havadan sudan gelen sesi dinliyorsun. Ses suda 1500 m/s ile yayılırken havada 340 m/s'de yayılır. Ortam değiştiği için ses boğuk gelir bence. İşin bir de teknolojik boyutu var çünk telefon su geçirmiyor ve farklı bir teknolojisi var. Hoparlör zaten Speaker'ın hemen altında değil. Dolaylı yollardan geliyor. Su geçirmemesi için. Bundan dolayı olduğunu düşünüyorum yanlışsam düzeltin lütfen.

Yeni su geçirmez modellerde kulaklık girişi açıkta onu da belirteyim. Yani girişi kapatmadan da su geçirmemesini sağlayan bir yol bulmuş Sony kulaklık girişi için.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı