Xperia Z2 alınır mı?

teknodisko

Hectopat
Daha fazla  
Sony kalitesi tartışılmaz ancak yapılan yorumlarda gerek kamerası gerek menü geçişleri olsun sıkıntılı olduğu söylenmiş. Sizce bu telefon alınır mı? yoksa G3 mü alınmalı?

İki telefon da alınabilir. Z2 hakkında yapılan yorumların çoğu yanlış. Bilgisiz kullanıcılar bir şey yapamayınca telefona suç atıyor. Marketten afedersin "iç çamaşırı gösterme" tarzı uygulamalar indirip telefon ısınıyor diyor. Menü geçişlerinde bir sıkıntı yok. Telefonu çıktığından beri kullanıyorum. Var olan sorunları da bellidir telefonunun. LG G3'ten de yakınanlar başladı. Aynı şeyleri onun için de söylüyorlar. Telefonlara laf atan atana.

Bu iki telefon da amiral gemisi telefonlar. Ufak tefek şeyleri büyütüp telefonları yerden yere vuruyor insanlar. Ufak bir yazılım hatası olmuştu bir programda mesela. Yakınmaya başladı insanlar. "Vay efendim 2000 TL verdik bu ne biçim telefon, böyle sorun mu olur.". Bir güncellemeye baktı sadece. Hemen düzeltildi sorunlar. Düzeldikten sonra 1 kere anca kullanmışlardır. Demek istediğimi aşağı yukarı anlamışsındır. İki telefonu da alsan sıkıntı çekmezsin bilinçli bir kullanımla. Bilinçli olmayıp telefona suç atan kişiler gitsinler iPhone alsınlar. Android telefon kullanacak düzeyde değil çünkü onlar.

Telefon hakkında sormak istediğin her türlü soruyu sorabilirsin.

Kesinlikle Z2 Hakkındaki söylenen çoğu şey bilinçsiz kullanıcılar tarafından yapılıyor Her iki cihazda alınabilir ancak ben yıllardır sony kullanıyorum insanı özel hissettiriyor açıkçası sony tavsiyemdir ve Lg G3'de yabana atılacak cihaz değil :)

Konu ile ilgili değil pek ama bu lg g3 te alttaki menü tuşu veya geri tuşu onlar istediğin uygulamada kapatılıyor ve ekran tam boyutta oluyor bunu z2'de de yapabilirmiyiz çünkü z2 de oyunlarda falan hep açık ekran ufalıyor birazcıkta olsa

Sanal tuş kombinasyonu yapma bir tek Lg telefonlarda var. Sony ve diğer markalarda sanal tuşları düzenlemek için root lazım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu mesajı Z1'den yazıyorum :) Yaklaşık 7 aydır kullanıyorum. Gördüğüm eksi ve artıları paylaşayım. Artılardan başlarsak; Telefon şuana dek bir kez bile donma yaşamadı. Ardı ardına açtığım uzun süreli oynadığım oyunlarda dahi donma yaşamadı. Buna paralel batarya ömrü her kullanıcıyı tatmin edecek kadar dayanıklı ve işlevseli çok uzun. Su geçirmemesi bence en büyük artısı. Sony lensleri ile donalıtılan 20.7 Pixel kamerası gün ışığında harika fotoğraflar çekmesini sağlıyor. Focus özelliği de harika. Herhangi bir dağılma olmuyor. Video konusunda da durum aynı başarıda. Menü geçişleri neden dillendirilir artık bilmiyorum ama yağ gibi kayan bir menü geçişleri var. Mesaj yazmak benim gibi mesaj kültürü olmayan biri için bile kolay hale getirilen sürükle bırak klavyesi ve harflerin harika yerleştirimi mesaj yazmayı kolaylaştıran ve keyifli hale getiren etkenler. Daha elbette bir çok artısı olan bir telefon ancak çokta uzun tutmadan eksi gördüğüm taraflara geçeyim. Telefonun bataryası dayanıklı olmakla birlikte çok ısınan bir batarya. Belki diğer arkadaşlar benim kadar bu konuda şikayetçi olmayabilirler, ancak genel olarak bu tarz şikayetler oldu ısınma konusunda. Kamera olarak gün ışığında harika kareler alsada Zoom özelliği gerçekten facia. Yakınlaştırdığınız zaman görüntü dağılıyor ve kare kare fotoğraflar çekiyor neredeyse.. Ekran görüntüsü de yine gün ışığında gerçekten karanlık kalıyor. Parlaklığı son noktaya getirdiğinizde görüntü biraz daha iyileşmekle birlikte sıkıntı devam ediyor. Batarya değişmemesi de bana göre bir eksi olarak duruyor. Evet bir takım eksileri daha olsada telefonumdan çok memnunum. Bu şikayetlerin Z2'de daha aza indirildiğine de şahit oldum. Z1'i tanıyarak Z2 hakkında daha doyurucu bilgi sahibi olacağını düşündüğüm için yazdım. Şimdiden Hayırlı olsun. Bu arada ben G3 hayranıyım :) Tasarım ve ekran şıklığı gerçekten çok hoş. Ama Xperia'da mutlaka tecrübe edilmesi gereken bir telefon :)

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı