XPG 16 GB 3600 MHz RAM Nasıldır?

CL18 olmasa iyi aslında, biraz uğraşıp CL değerlerini düşürürüm dersen al.

@ClickClickBumBe Gecikme süresi daha düşük 3600 MHz'liğin. Basit bir hesapla bulabilirsin.

16*2000/3000=10.66
18*2000/3600=10

Bunun yanında frekans artısı da var, değip değmeyeceği kullanıcıya kalmış aslında. Render programları için yüksek frekanslı bellekler nimet gibi. Oyunlarda %5-8 fark falan olur tahminimce.

CL18 olmasa iyi aslında, biraz uğraşıp CL değerlerini düşürürüm dersen al.

@ClickClickBumBe Gecikme süresi daha düşük 3600 MHz'liğin. Basit bir hesapla bulabilirsin.

16*2000/3000=10.66
18*2000/3600=10

Bunun yanında frekans artısı da var, değip değmeyeceği kullanıcıya kalmış aslında. Render programları için yüksek frekanslı bellekler nimet gibi. Oyunlarda %5-8 fark falan olur tahminimce.
3600MHz RAM alıyor fakat D30 O.C için çok uygun değil. D41 ve D60G tercih ettiriyor firma. D41 5000MHz’e kadar destekliyor.

@ClickClickBumBe Biraz voltajla halledilir. Amaç frekans arttırmak değil zaten. Ayrıca D41'in overclock sonuçları pek iç açıcı görünmüyor, tüm modellerine bakmadım ancak genel olarak fazla voltaj istiyor düşük gecikmeler için. Eğer overclock için alınacaksa Micron E-die veya Samsung B-die harici tercih edilmemeli bana kalırsa.

@curiousoftech Elimde aynı modelden var, pek iç açıcı durmuyor bana denk gelen. İçerisindeki Samsung B-die göstermelik konulmuş gibi. Eğer o RAM'lere sahipsen ilk olarak aşağıdaki programlarla hangi çiplere sahip olduğunu öğren.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı