G.SKILL 3600 MHz CL16 16 GB nasıldır?

Ben aldım 10 güne aşkın benimle asus B550-F gaming anakartımda profil 1 yapıp 3600 mhz çektiğim zaman ekran gelmiyor ama gene profil 1 yapıp el ile 3200 mhz hıza cektiğimde çalışıyor sizce sıkıntı nedir ?
voltajı elle biraz arttırmanız gerekebilir. veya işlemci ryzen ise ryzen ram calculatordan güzel ayar OC çekebilirsiniz SAFE modda. voltajı biraz verin. ben 1.36da kullanıyorum 16 19 20 32 gecikme olarak

Bellekler 2. ve 4. slotlarda takılı olsun. XMP kapalı bir şekilde 3533, 3466, 3400 MHz değerlerini deneyin. Hata almaya devam ederseniz Dram Voltage değeri Auto veya 1.20 görünüyordur onu 1.35 Volt yapın ve tekrar yukarıdaki değerleri deneyin.

Bellekler 2. ve 4. slotlarda takılı olsun. XMP kapalı bir şekilde 3533, 3466, 3400 MHz değerlerini deneyin. Hata almaya devam ederseniz Dram Voltage değeri Auto veya 1.20 görünüyordur onu 1.35 Volt yapın ve tekrar yukarıdaki değerleri deneyin.
2.4. slotlarda 3200 üstüne çektiğimde bilgisayar kendini restlemeye başlıyor voltaj otomatik olarak 1.35 de çalışıyor

İsterseniz bir de 1. ve 3. slotlara takarak deneyin. Hata almaya devam ederseniz XMP kapatıp bellekleri Memtest86 programıyla test edebilirsiniz. Bu test uzun sürer. Testte hata alırsanız bellekler arızalı olabilir. Eğer bellekler sağlamsa bir de bellek üreticisine mesaj atın ve sorundan bahsedin.

İsterseniz bir de 1. ve 3. slotlara takarak deneyin. Hata almaya devam ederseniz XMP kapatıp bellekleri Memtest86 programıyla test edebilirsiniz. Bu test uzun sürer. Testte hata alırsanız bellekler arızalı olabilir. Eğer bellekler sağlamsa bir de bellek üreticisine mesaj atın ve sorundan bahsedin.
1.3 Slotlarıda test ettim gene aynı sorunu yazdım g.skill mail attım cevap gelmesi sanırım uzun süre bilir asus yetkili servisi İstanbul'da ben Ankara'da yaşıyorum o yüzden hemen göndermek istemiyorum bugün yeni bios çıktı denedim onda da aynı sorun var test sokucam denicem şansımı

Geri
Yukarı