XPG Battlecruiser incelemesi

XPG Battlecruiser'ı sonunda satın aldım. Kutu açılımı ve incelemesi için bir konu açmak istedim.

Teknik detaylara girmeyeceğim, o konuda oldukça net kaynaklar var zaten.

Ürünü 1 Haziran günü İncehesap üzerinden 1300 TL'ye sipariş ettim. 4 Haziran günü şubeye gidip aldım. MNG Kargo ile geldi.

Öncelikle, paket yırtık geldi.

1623260111590.jpeg

Kutuyu açtığınızda şöyle bir görüntü ile karşılaşıyorsunuz:

1623260155930.png

Kutudan çıkarttım:

1623260472846.png

Kasanın içinden, vida ve çıkartmaların bulunduğu bir kutu çıkıyor:

1623260618063.png

Sistemi içine montajladım:

1623260935754.png

1623260969460.png

Kasanın içerisindeki parçalar:

Thermaltake Toughpower GF1 850W PSU.
Corsair Vengeance RGB Pro 2x8 RAM.
WD Black SN750 500 GB SSD.
SilverStone PF360 soğutucu.
MSI MPG B550 Gaming Plus anakart.

Bana göre artıları:
  • Görüntü konusunda tatmin edici.
  • Hava sirkülasyonu cam bir kasaya göre hoş.
Bana göre eksileri:
  • Kablolama yapamadım, büyük ihtimalle bu benden kaynaklanıyor ama eklemek istedim. Kablolama için 1-2 saat uğraştım ama düzenli bir hale getiremedim.
  • Üst tarafa PF360 montajlayamadım.
    • Üstteki braketi ters çevirip radyatörü takmaya çalıştım ama ters çevrilmiş haliyle sığmadı.
    • Üst paneldeki braketi düz bırakıp radyatörü takmaya çalıştım, bu sefer de RAM'lere çarptı. Elimdeki RAM'ler 51mm.
    • Son çare olarak radyatörü ve Air Blazer fanları ön tarafa, önde gelen Vento fanları üste montajladım.

Kablolamanın senle alakası yok, süper zeka tasarımcılar PSU shroud bölmesine delik açmamışlar. Kablolaması berbat. Üstelik PSU shroud bölmesinde delik olmadığı için ön port kabloları gözünün önünde sergileniyor.

Hayırlı olsun. Üste PF360 takamaman büyük ihtimal senden kaynaklı bir problem.

1623261772512.png

Ben şu an halimden memnunum. RAM değiştirme olayına girmek istemiyorum.
Ama üste takmak varken önde takılı kullanıyorsun. İşlemci alınca zaten montajlama vs. yapacaksın, o arada bi' tekrar gözden geçir derim.

Ama üste takmak varken önde takılı kullanıyorsun. İşlemci alınca zaten montajlama vs. yapacaksın, o arada bi' tekrar gözden geçir derim.

Bende şimdi fark ettim dün fanları ters monte etmişim🙂 Üstteki fanların arkaları kasanın içine bakıyor. Bir sıkıntı olur mu sizce? Ona göre değiştireceğim.

Geri
Yukarı