XPG invader incelemesi

XPG ınvader kasayı İncehesap'da 450 TL'ye aldım, 2 adet Arctic P14 fan aldım yanında ön kısma bunları taktım 2 stok fan üst ve arkada egzoz görevi görüyor, kasada beğenmediğim hatta nefret ettiğim iki şey var, yükseltme vidaları 1. beğenmediğim şey. Yükseltme vidaları tamamen çöp bakın ciddi söylüyorum çöp, çünkü çöpe attım hiçbir işe yaramıyor Zalman kasamdaki yükseltme vidalarını söküp taktım mis gibi çalışıyor vidalar boşa atıyordu XPG'nin yolladığı yükseltme vidasını kullanınca, Zalman vidaları bir taktım anında oturdu vidalar. Kasanın ışıkları çok garip bir şey ile geliyor aşağıda resmini verdim nasıl yapacağımı asla anlayamadım bıraktım öyle kaldı ışıksız kullanıyorum daha şık gözüküyor ama bu yine de bir eksi benim için, toz filtreleri vs. fazlasıyla iyi alınabilir bir kasa ama kaliteli bir yükseltme vidası almanız lazım yoksa anakart oturmuyor oturunca da vidalar atıyor bir süre sonra. Kutu içerisinden sticker çıktı ve çok güzeller kasanın üstüne siyah beyaz bir sticker yapıştırdım aşırı şık duruyor alınabilir bir kasa ama tek sıkıntısı vidalar. Kasa oldukça geniş RTX kartım çok güzel uydu :).

Dosya Ekleri

• Screenshot_9.jpg
    Screenshot_9.jpg
    20,8 KB · Görüntüleme: 182
  • 26e5c199-82c6-493d-b615-1654671891d0.jpg
    26e5c199-82c6-493d-b615-1654671891d0.jpg
    66,9 KB · Görüntüleme: 200
Hocam keşke biraz daha ayrıntılı bilgi verseydiniz. Mesela kasanın arkasındaki kablolama alanı, X güç kaynağının kapladığı yer, kasa yan temperli cam yokken görüntüsü (karartılmış olduğu için çok iyi gözükmüyor içerisi), ön kapak yokken sıcaklık değerleri ve ön kapak varken sıcaklık değerleri gibi şeyleri de söyleseydiniz keşke.

Bu şekilde kasayı aldım, vidalar kötü ama kasa çok güzel gibi bilgi vermeyen bir inceleme olmuş :(

Aşağıda bıraktığım incelemeye bakarak bile incelemeyi zenginleştirebilirsiniz, tabii yapmak zorunda değilsiniz size kalmış.

Son düzenleme:
@Ardaaa11 teşekkürler hocam incelemeye ekleyeceğim bir şey gelmemişti aklıma fikir verdiğiniz için sağ olun. Kablolama konusunda arka taraf kabartmalı değil bir yerlere sıkıştırdım kalan parçaları HDD ve SSD'yi yerleştirmek gayet rahattı kızaklı sistem var onu söküp HDD'yi takıyorsunuz SSD için arka kısımda yer var oraya takıyorsunuz, High Power 600W 80+ kullanıyorum önünde fazlasıyla boşluk kaldı içinde güç kaynağı için bir aparat geliyor ilk önce onu takmak lazım vida yerleri uyması için ardından kolayca monte edildi önünde fazlasıyla boşluk kaldı. Testi 2. dakikada kestim çünkü 5 dakika boyunca yaptım ancak sıcaklık değerleri aynı kalıyor.
Aşağıdaki ön kapak ve toz filtresi olmadığı halde aldığı sıcaklık değerleri toz filtresi varken de değişmiyor.
Resmini attığınız kablo 4 pin RGB kablosu. Bunu bilmiyorsanız kasanın değil sizin sorununuz. İnternette ufacık bir araştırmayla nasıl bağlandığını bulabilirsiniz.
Büyük bir araştırma yaptım ancak nasıl bağlandığını bulamadım anlatırsanız hem bana hem de kasayı almayı düşünen arkadaşların yararına olur, teşekkürler.

Dosya Ekleri

• Screenshot_10.jpg
    Screenshot_10.jpg
    192,9 KB · Görüntüleme: 102
  • Screenshot_11.jpg
    Screenshot_11.jpg
    169,7 KB · Görüntüleme: 81
@Esperoja hocam tekrardan merhaba. Dün XPG Invander kasanın siparişini verdim. Ama içerisinden 2 fan bulunduğu ve anakartım da tek giriş olduğu için çoklayıcı kablo almaya karar verdim. Size şunu sormak istiyorum. Fanlar 4 pin mi 3 pin mi? Ona göre kablo alacağım. Teşekkür ederim.

@Esperoja hocam tekrardan merhaba. Dün XPG ınvander kasanın siparişini verdim. Ama içerisinden 2 fan bulunduğu ve anakartım da tek giriş olduğu için çoklayıcı kablo almaya karar verdim. Size şunu sormak istiyorum. Fanlar 4 pin mi 3 pin mi? Ona göre kablo alacağım. Teşekkür ederim.

Çoklayıcı kabloya gerek yok, fanlarda 2 giriş var birisi anakarta takılıyor biri de anakarta taktıktan sonra boşta kalıyor oraya diğer fanı takabilirsiniz ancak 2 pinli bu ek olarak gelen çoğaltıcı tarzı alet yani birini kontrol edemezsin büyük ihtimalle. Yine de almak istersen fanlar 3 pinli hocam eğer güzel bir çoğaltıcı almaya karar verirseniz bana da haber verin ben de almayı düşünüyorum 🙂. Hayırlı olsun kasa, umarım sıkıntı yaşamazsınız. Aşağıdaki resimde fanların girişlerini attim biri anakarta takılıyor 2 pinliye de başka bir fan takilabiliyor.

Dosya Ekleri

• IMG_20201017_133224.jpg
    IMG_20201017_133224.jpg
    41,2 KB · Görüntüleme: 92
Çoklayıcı kabloya gerek yok, fanlarda 2 giriş var birisi anakarta takılıyor biri de anakarta taktıktan sonra boşta kalıyor oraya diğer fanı takabilirsiniz ancak 2 pinli bu ek olarak gelen çoğaltıcı tarzı alet yani birini kontrol edemezsin büyük ihtimalle. Yine de almak istersen fanlar 3 pinli hocam eğer güzel bir çoğaltıcı almaya karar verirseniz bana da haber verin ben de almayı düşünüyorum 🙂. Hayırlı olsun kasa, umarım sıkıntı yaşamazsınız. Aşağıdaki resimde fanların girişlerini attim biri anakarta takılıyor 2 pinliye de başka bir fan takilabiliyor.

Tamamdır hocam çok teşekkür ederim. Bu gibi bir kablo alınabilir. 2 adet 3 pin çıkışı olduğu için yeterli olacağını düşünüyorum. Ama ben fanları çoğunlukla son hız kullandığım için almama çok gerek yok gibi.

Aynı kasa bende de mevcut. Vidaların hepsini tek poşete topladıkları için doğru olan vidayı bulman gerekiyordu. Bütün vidalar bende tam oturdu sıkıntı olmadı. Ben de ışıklarını kurmadım gerek duymadım. Açıkçası söylemek gerekirse kasanın her yeri açık. Hava sirkülasyonu çok iyi. Radyatör desteği olsun çoklu fan desteği olsun aşırı beğendim.

Aynı kasa bende de mevcut. Vidaların hepsini tek poşete topladıkları için doğru olan vidayı bulman gerekiyordu. Bütün vidalar bende tam oturdu sıkıntı olmadı. Ben de ışıklarını kurmadım gerek duymadım. Açıkçası söylemek gerekirse kasanın her yeri açık. Hava sirkülasyonu çok iyi. Radyatör desteği olsun çoklu fan desteği olsun aşırı beğendim.
Doğru vidaları bulmuştum ancak bana gelen vidalar çok kötüydü hocam hepsi yalama yapmış gibiydi. Ki zaten yükseltme vidaları bunu yanlış takmamın imkanı yok.

Geri
Yukarı