Çözüldü XPG Battlecruiser kasa kabloları

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Kampfar

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar ilk defa kasa topluyorum. Kasada çok fazla kablo var bu yüzden kafam karıştı. Bir de kasadan 2 tane 20 pin USB kablo çıkıyor fakat anakartimda 1 tane pin giriş slotu var. (MSI X570-A PRO)
Ne yapmalıyım?

1592299471910.png

Çözüm
Anakartınızda bir değil iki tane USB 3.2 Gen 1 portu var. Aşağıdaki resimde mavi renk ile belirttim. Ön panelden gelen iki USB kablosunu oralara bağlayacaksınız.
product_3_20190723100321_5d366ae9ad7f2.png

ARGB bağlantısı ise cidden kabus gibi. Fanlardan ikişer tane kablo çıkıyor. Birisi ARGB kablosu, diğeri de güç kablosu. Güç kablosunu anakartın üzerindeki fan portlarına takacaksınız, orada sorun yok. Asıl olay ARGB bağlantılarında başlıyor.

Tavsiyem, fanlardan çıkan ARGB kablolar büyük ihtimalle 1 to 4 çoklayıcıya bağlıdır. O kablonun tekli ucunu bulun ve başka bir yere bağlıysa çıkarın. Sonra da anakarttaki 3 pinli ARGB portuna takın.
@Ringwraith545 kasanın fanları ARGB, sizin bahsettiğiniz JRGB portları ise RGB. Yani anakart üzerinden aydınlatma kontrolü yapamazsınız. Kasanın ön panelindeki kontrolcüyü kullanabilirsiniz. Nasıl yapılacağını bu rehberde anlattım.

Eğer rehber de işinize yaramazsa (ki yarayacağını düşünüyorum) yeni konu açın.

@Ringwraith545 kasanın fanları ARGB, sizin bahsettiğiniz JRGB portları ise RGB. Yani anakart üzerinden aydınlatma kontrolü yapamazsınız. Kasanın ön panelindeki kontrolcüyü kullanabilirsiniz. Nasıl yapılacağını bu rehberde anlattım.

Eğer rehber de işinize yaramazsa (ki yarayacağını düşünüyorum) yeni konu açın.

Peki.

Peki Corsair'ın fanlarını kontrol etmek için Commander Pro falan oluyor ya XPG'nin de öyle bir şeyi var? Mı anakart değiştirmeden fanları program ile kontrol etmemin yöntemi yok mu?

Beyler sabahtan beri uğraşıyorum yapamadım. Kasadan iki tane 3.0 USB çıktı benim anakart MSI Gaming Edge Wi-Fi, 1 port var ne yapacağım?

Bende 2 tane port vardı, 2'sini de taktım 1'ini takmasanız da olur. Onu kullanmazsınız. Sadece anakartın tam modelini atar mısınız, belki siz görmemişsinizdir portu.

Beyler sabahtan beri uğraşıyorum yapamadım. Kasadan iki tane 3.0 USB çıktı benim anakart MSI Gaming Edge Wi-Fi, 1 port var ne yapacağım?

Hocam portlardan biri ekran kartının tam arkasında kalıyor, takmak için önce ekran kartını çıkartmanız gerekiyor. Ekran kartı uzun ise görmemişsinizdir belki.

Geri
Yukarı