XPG Battlecruiser, SilverStone PF360, ROG STRIX B550 ARGB fan bağlantısı yapma

Fan bağlantılarını arka kısımda hallederim ama pompanın kablosunu merak ediyordum, onun girişi genelde işlemciye yakın bir yerde oluyor. Hiç bir incelemede gözükmüyordu o kısım. RAM'lerin oradan yukarı çıkarıp tekrar arkadan çevirip pompa girişine uzanacak kadar uzun mu o kablo? Kusura bakmayın baya bir soru sordum. Herşeyi internetten alacağım için önceden görme şansım olmayacak ve kafamdaki soru işaretlerini biraz olsun gidermeye çalışıyorum. :)

Yanlız Silverstone PF360 kullanıcısı olarak söyleyim, özellikle RGB kabloları inanılmaz kalabalık yarattı. Ki RGB kullanmıyorum ben, düz beyaz ışık verip kasa içi aydınlatma olarak kullanıyorum. Ama kablo düzenleme yaparken bir ara nalet olsun RGBsine diyip kullanmamayı düşündüm.

SilverStone PF360 kullanıyorum. Radyatöre bağlayacağın 3 ARGB fan için kutunun içinden gerekli adaptör çıkıyor, hepsini uç uca ekleyip anakarta tek bir konektör takabiliyorsun. XPG kasadan çıkan fanlar için ise muhtemelen en az öndeki 3 fan için birleştirici adaptör kasanın içinde mevcuttur muhtemelen fanlar o şekilde montajlı gelir.

Sonuç olarak elinde minimum 2 maximum 3 tane anakarta gitmesi gereken ARGB soketi kalıyor, bunlar için adaptör alman gerekecektir. Ancak bence parçaları gidip elden teslim alacaksan, teslim aldıktan sonra ARGB kablo soketlerini incele ve birbirine uyumlu olduklarını gör ona göre kablo al.

Bu arada XPG battlecruiser için kasanın üstüne 360mm AiO takılabiliyor mu? Eğer takılamıyorsa zaten toplamda 6 fan kullanabilirsin.

Hocam PF360 modelini XPG batttlecruiser kasasınamı monte ettiniz?

Valla çok zor ben de çok ter döktüm.
Merhaba. Kasayı yeni aldım ve kurulumunu yaptım. İlk başta sorunsuz bir şekilde ARGB fanlar ve sıvı soğutmamdaki normal RGB fanları öndeki tuş üzerinden kontrol edebiliyordum. Daha sonra kasanın arka kapağını kapatamadım. Kabloları yeniden düzenlemem gerekti. Yeniden düzenledim ve kapağı kapattım fakat ARGB fanlar çalışmamaya başladı. Sıvı soğutmamın kendi normal RGB fanları yanıyor ama tuş üzerinden değiştiremiyorum. Sorun ne olabilir?

Kablo bağlantılarının hepsi tam. En az 100 kere kontrol ettim ve denedim. Kontrolcünün SATA kablosuda takılı. Benim fikrim kontrolcü bir şekilde bozuldu ve çalışmıyor.. Daha önce başına gelen oldu mu?

Dediğim gibi; fanlar çalışıyor dönüyor fakat ışıkları yanmıyor ve bağlantıları en az 100 kez kontrol ettim. Tek tek bütün fanları ayrı ayrı çalıştırmayı denedim ama hiç birinin ışığı yanmıyor. 4 fanın aynı anda ARGB'leri bozulma ihtimali olmadığına göre kontrolcü bozuldu diye düşünüyorum. Başka bir şey olabilir mi? Yardımlarınızı bekliyorum.

Ben de çok kontrol etmiştim ama bağladığın bütün ARGB kablolarını elektrik bandı ile sabitleyebilirsin. Çünkü kasa kapağını kapatınxa genelde hassaslıktan dolayı çıkıyorlar. Bir de kesinlikle tüm kabloların birbirine doğru bir şekilde bağlı olduğundan emin olun bunu yaparken. Bilgisayar açıkken de fan veya argb bağlantılarını yapabilirsiniz. Hem gözünüzle görmüş olursunuz çalışıp çalışmadıklarını. Ben bu yolu izlemiştim.

Ben de çok kontrol etmiştim ama bağladığın bütün ARGB kablolarını elektrik bandı ile sabitleyebilirsin. Çünkü kasa kapağını kapatınxa genelde hassaslıktan dolayı çıkıyorlar. Bir de kesinlikle tüm kabloların birbirine doğru bir şekilde bağlı olduğundan emin olun bunu yaparken. Bilgisayar açıkken de fan veya argb bağlantılarını yapabilirsiniz. Hem gözünüzle görmüş olursunuz çalışıp çalışmadıklarını. Ben bu yolu izlemiştim.
Herşeyi denedim ama olmadı. Kontrolcü tuşu çalışmıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı