XPG Gammix D10 RAM'lerde XMP profile çalışmıyor

Ecroff

Centipat
Yeni anakart ve elimdekine ek olarak 1 adet Dual kit RAM aldım. Anakart Pro B550M-P gen3 elimdeki RAM'lar ise XPG Gammix D10 16 GB Dual kit ve PNY 16 GB Dual kit RAM BIOS'tan XMP profile açmayı denedim bilgisayar birkaç kere açılıp kapandı ve RAM'lerin hızı değişmedi. RAM'leri aynı değerde almama rağmen niye böyle oldu anlamıyorum 2 kitde CL 16 3200MHz DDR4 yardımcı olursanız sevinirim.

Anakart Pro B550M-P gen3 elimdeki RAM'lar ise XPG Gammix D10 16 GB Dual kit ve PNY 16 GB Dual kit RAM.

Dual kit derken elinizde toplamda 8x2 olmak üzere 32 GB RAM mı var yoksa 16x2 şeklinde mi? Bunların dışında RAM'ları 8x2 şeklinde ise çift kanal çalışması için gerekli RAM slotlarına (2-4 ya da 1-3 gibi) taktınız mı?

Dual kit derken elinizde toplamda 8x2 olmak üzere 32 GB RAM mı var yoksa 16x2 şeklinde mi? Bunların dışında RAM'ları 8x2 şeklinde ise çift kanal çalışması için gerekli RAM slotlarına (2-4 ya da 1-3 gibi) taktınız mı?

Elimde 8x2 olmak üzere 32 GB RAM var anakartın üstünde yazdığı şekilde 1-3 2-4 şeklinde taktım.

Elimde 8x2 olmak üzere 32 GB RAM var anakartın üstünde yazdığı şekilde 1-3 2-4 şeklinde taktım.

Tek tek denemeniz gerek bence. Önce 8x2 aynı marka olanları 2-4 takın ve BIOS'tan XMP açmayı deneyin. Sonrasında ise diğer marka 8x2'yi aynı şekilde deneyin. İkisi de 8x2 şeklinde XMP açarak çalışırsa 8x4 şeklinde uyumsuzluk sorunu olabilir.

Tek tek denemeniz gerek bence. Önce 8x2 aynı marka olanları 2-4 takın ve BIOS'tan XMP açmayı deneyin. Sonrasında ise diğer marka 8x2'yi aynı şekilde deneyin. İkisi de 8x2 şeklinde XMP açarak çalışırsa 8x4 şeklinde uyumsuzluk sorunu olabilir.

Ayrı ayrı profilleri açtım bilgisayar 2 kere açılıp kapandı RAM frekansları hala 2133.

Yeni konular

Geri
Yukarı