XPG Spectrix S40G RGB 512 GB nasıldır?

baranbolobon

Centipat
Daha fazla  
Merhabalar Kingston A2000 almayı düşünüyordum fakat XPG'nin okumada bayağı fark attığını gördüm. Sizce 100 TL fazla vermeye gerek var mıdır?

@Ek01000

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.JPG
    Ekran Alıntısı.JPG
    26,3 KB · Görüntüleme: 49
  • Ekran Alıntısı.JPG2.JPG
    Ekran Alıntısı.JPG2.JPG
    26,9 KB · Görüntüleme: 40
Son düzenleyen: Moderatör:
Ekleme: XPG hakkında yorum yapıyorum.
Görünüm olarak çok güzel. Performans olarak aynı şeyi söyleyemeyeceğim.
Plastik “soğutucu bloğu” gibi bazı etkenler kısa sürede performans kaybına yol açıyor.

Ekleme: XPG hakkında yorum yapıyorum.
Görünüm olarak çok güzel. Performans olarak aynı şeyi söyleyemeyeceğim.
Plastik “soğutucu bloğu” gibi bazı etkenler kısa sürede performans kaybına yol açıyor.
Uzun bir süre S40G RGB SSD kullandım, hava akışı iyi olan bir kasada RGB açık olsa bile performans düşürecek sıcaklıklara kesinlikle çıkmıyor tam yük altında dahi. Hatta şu an kulandığım 970 EVO neredeyse S40G'den daha sıcak çalışıyor.

Bence 100 TL farka değer. XPG S40G almanızı tavsiye ederim kasanız hava akışı iyi bir kasaysa.

Bence değer. İncelemesini de yapmıştım ve gerçekten de başarılı bir SSD'dir. Isınma sorunu yaşayan arkadaşları bir türlü anlamadım gitti. Boşta 40, yükte ise 50-55 derece arasında çalışıyor.

Bu arada anakartının zaten soğutma kapağı olduğu için RGB olmasının da bir etkisi yok. Yerinde olsam Samsung tercih ederim. Sonuçta dürüst olalım güzel görünüyor diye de tercih ediyoruz :D.

Uzun bir süre S40G RGB SSD kullandım, hava akışı iyi olan bir kasada RGB açık olsa bile performans düşürecek sıcaklıklara kesinlikle çıkmıyor tam yük altında dahi. Hatta şu an kulandığım 970 EVO neredeyse S40G'den daha sıcak çalışıyor.

Bence 100 TL farka değer. XPG S40G almanızı tavsiye ederim kasanız hava akışı iyi bir kasaysa.

MSI MAG Force 100r var sıvı soğutucu ile beraber toplamda 5 fan oluyor.

Geri
Yukarı