XPG Summoner sürücüsü

Hocam selam,

XPG ilk sürümün linkini sitesinde paylaşıyordu normalde, tekrar kontrol ettim fakat kaldırmışlar nedense.
Ben önceden indirdiğim için bilgisayarımda mevcut. Forumda link paylaşmak yasak mı bilmiyorum fakat Drive hesabıma ekledim indirmek isterseniz.

http://
hocam çok teşekkürler ben de aynı sorunu yaşıyordum sonunda buldum orijinal Firmware'ı olan birisini tekrardan çok teşekkürler

000023 güncellemesini yaptım, ses tekeri artık çalışmıyor. Eski Firmware'e geri dönemiyorum, aygıt takılı değil hatası veriyor. Yardımcı olabilecek var mı acabâ?

Arkadaşlar bir araya gelsek de çeşitli yerlerden XPG'ye sesimizi mi duyursak. İnternette yabancı forumlarda disconnect olma ile ilgili bir sorun göremedim. Sizin gördüğünüz yerler var mı? Windows'u İngilizce kullanıp sorun yaşayan arkadaş var mı?
Farklı Custom yazılımlar varmış oralara da bir baksak mı, openrgb, qmk gibi. Klavye çok güzel ama nasıl oluyor da bu kopma sorunu çözülemiyor anlamadım. Bir de ilginç olan ede ayar yaptıkça sanki hafızası doluyor daha kısa sürelerde donup kendi içindeki efektlere dönmeye başladı. Ya da ben daha çok dikkat ediyorum.

Arkadaşlar bir araya gelsek de çeşitli yerlerden XPG'ye sesimizi mi duyursak. İnternette yabancı forumlarda disconnect olma ile ilgili bir sorun göremedim. Sizin gördüğünüz yerler var mı? Windows'u İngilizce kullanıp sorun yaşayan arkadaş var mı?
Farklı Custom yazılımlar varmış oralara da bir baksak mı, openrgb, qmk gibi. Klavye çok güzel ama nasıl oluyor da bu kopma sorunu çözülemiyor anlamadım. Bir de ilginç olan ede ayar yaptıkça sanki hafızası doluyor daha kısa sürelerde donup kendi içindeki efektlere dönmeye başladı. Ya da ben daha çok dikkat ediyorum.

Bu konuyu açtığımı unutmuşum kullanıyorum hala klavyeyi ama hiç güncellemedim buradan gelen haberlerden dolayı. Yazılım dışında klavye güzel. Ben eskiden hatırlıyorum Instagram'dan yazdım programınızda oturum açılmıyor diye, cevap verdiler şikayetiniz alınmıştır diye ama güncellemediğim için bilmiyorum zaten artık denemiyorum oturum açmayı da yani çeşitli yerlerden yazabilirsiniz cevap verıyorlar(dı) 4 5 ay önce.
Burada konuya katılanlar Instagram'dan XPG TR'ye yazlılımınız uzun süredir doğru çalışmıyor artık ciddi bir düzeltme yapın tarzında bir şey yazsa yani yapılabilecek en iyi şey bu bir de yazılım sitelerinden kalktı mı?

Son düzenleme:
Prime yazılımı olarak duruyor yazılım 1007 de kalmış Firmware Prime yazılımı da 1.024 de kalmış. Aslında şu login olayını kaldırsalar Windows açıldığında hiçbir şey yapmadan klavye aktif olsa çok iyi olacak. Ben benim klavyenin bağlantı kopması sorununu çözdüm. USB çoklayıcı yerine direkt laptopa bağladım kopma olmuyor. Kopma olmadığı için yazılımındaki profili kullanabiliyorum ama tabii Windows her başladığında misafir+ software e tıklamak gerekiyor. Yeni bir klavye daha çıkarmışlar MAG'e diye ama 7 ay olmuş yazılımda bir değişiklik yok. Eğer ola ki Logitech gibi bir yazılım filan yapacak olurlarsa klavye kalite olarak çok iyi.

000023 güncellemesini yaptım, ses tekeri artık çalışmıyor. Eski Firmware'e geri dönemiyorum, aygıt takılı değil hatası veriyor. Yardımcı olabilecek var mı acabâ?
Aynı problemi yaşadım daha önce forumda bir arkadaşın da belirttiği üzere 1007 ve 0023 sürümlerini aynı anda yönetici olarak çalıştırdım. Yazılım güncellemesi bitmeden kapatıp tekrar 1007 sürümüne yükselttim. Bunu ilk belirten arkadaş da bu şekilde ilk sürüme dönebildiğini belirtmişti.
Arkadaşlar müsait anda denemeniz için bir sorum olacak, ben bu klavyeyi boot aşamasında hiç bir şekilde kullanamıyorum, windows açılana kadar resmen çalışmıyormuş biosa girmek isterken farkettim. Farklı usb klavyelerde herhangi bir sorun yaşamamıştım bugüne kadar ancak bu klavyede ışık vs gelmesine rağmen tık yok. Bios ayarlarında da baktım usb support vs açık durumda. Deneyip benimle tecrübelerinizi paylaşma ihtimaliniz var mı?
Bugün aynı problemi yaşadım, bios ekranında klavye hiçbir şekilde çalışmıyor. Zaten ışıklandırması da windows ekranına gelene kadar açılmıyor. Bios ekranındaki işlemler için ayrı bir bluetooth klavye kullanmam gerekiyor. Bu ve yazılımsal sorunlar sebebiyle iade etmeyi düşünüyorum. hevesle aldım gerçekten mide bulandırdı. Yerine Razer Blackwidow v3 almayı düşünüyorum. Beni tek şüpheye düşüren, xpg'nin ışıklandırmasını daha güzel buluyorum ve xpg'nin deri bilek desteği olması benim için büyük bir artı oluşturuyor. Her iki klavyeyi de deneyimlemiş birileri var ise bilgilendirirseniz çok sevinirim.

Son düzenleme:
Aynı problemi yaşadım daha önce forumda bir arkadaşın da belirttiği üzere 1007 ve 0023 sürümlerini aynı anda yönetici olarak çalıştırdım. Yazılım güncellemesi bitmeden kapatıp tekrar 1007 sürümüne yükselttim. Bunu ilk belirten arkadaş da bu şekilde ilk sürüme dönebildiğini belirtmişti.

Bugün aynı problemi yaşadım, bios ekranında klavye hiçbir şekilde çalışmıyor. Zaten ışıklandırması da windows ekranına gelene kadar açılmıyor. Bios ekranındaki işlemler için ayrı bir bluetooth klavye kullanmam gerekiyor. Bu ve yazılımsal sorunlar sebebiyle iade etmeyi düşünüyorum. hevesle aldım gerçekten mide bulandırdı. Yerine Razer Blackwidow v3 almayı düşünüyorum. Beni tek şüpheye düşüren, xpg'nin ışıklandırmasını daha güzel buluyorum ve xpg'nin deri bilek desteği olması benim için büyük bir artı oluşturuyor. Her iki klavyeyi de deneyimlemiş birileri var ise bilgilendirirseniz çok sevinirim.
Düzeldi. Çok makbule geçti, saygılar...

Yeniden guncellemis olmak istedim. Firmware update sorununu çözdükten sonra tekrar son sürüme yukselttim ve artik bios ekranında da sorunsuz kullanabiliyorum.

Bende nedense orijinal fabrika Firmware'sinde sorun olmadan kullanırken en son denediğim sürüm olan 1007 sürümünde çok rastgele olarak Shift tuşuna basılıymış gibi davranıyor ve bu uzunca bir süre devam ediyor bundan kaynaklı kanser oluyorum. Arkadaşım da aldı aynı klavyeden ama yeni yazılıma geçince hiçbir problemi olmadı benim aksime. Tuhaf bir klavye.

merhaba tatil dönüşü bilgisayarımı açtığımda klavyemin tuşlarının geç algılama veya bazense hiç algılamadığını fark ettim eğer tane tane yavaş yavaş yazarsam hiç bir sıkıntı oluşmuyor sadece hızlı yazımlarda harf basmama veya atlama yapıyor biraz araştırma yaptım 1007 sürümünü yüklediğimde sorun çözüldü fakat bu sefer xpg prime çalıştıramıyorum bu tarihlerde aynı sıkıntıyı yaşayan var mı acaba ve klavyenin 1 senelik daha garantisi var garantiye yollasam mı diye düşündüm bi yandan yazılımsal olduğunun da bilincindeyim çıkamadım işin içinden.

Geri
Yukarı