XP'yi Linux'la Değiştirmek İstiyorum

Bülent Çelik

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Elimde CREA MİNİC J100 bir netbook var. Windows XP kurulu satın aldım. Fakat 360p bir film veya video bile izleyemiyorum, sistem çok kasıyor.

Linux yüklesem gene dizi - film izlediğim zaman kasar mı? Yada bilgisayarımın eski akıcılığını yaşar mıyım? Linux işletim sistemini de öğrenmek istiyorum, çok kararsızım yani Linux kullanmaya başlarsam hangi Linux tabanlı sistemi kurmamı önerirsiniz?

Netbook Özellikleri
INTEL ATOM İŞLEMCİ N270 (1.6GHZ 512K ÖNBELLEK)
1GB 667MHZ RAM
160 GB 5400 RPM HARDDİSK
INTEL GMA950 EKRAN KARTI(224MB)

Son düzenleyen: Moderatör:
Ubuntu şuanda Linux dağıtımları arasında en gelişmişi. Size tavsiyem, sadece Dizi ve Film izleyecekseniz Linux dağıtımına geçmeniz. Windows XP güncelliğini yitirdi. Ubuntu ücretsiz de olsa sürekli güncellenen bir işletim sistemi. Bilgisayarınız kesinlikle daha rahat işleyecektir.

Linux Mint 17 qiana daha iyi olur benim Crea masa üstü bilgisayar' da o var gayet iyi .
http://artfiles.org/linuxmint.com/linuxmint.com//stable/17/linuxmint-17-mate-32bit-v2.iso
Bendeki x64 8.1 Enterprise x86 ve 7 Enterprise x64 ile kullanıyorum.
Ekran Alıntısı7.PNG
Ekran Alıntısı11.PNG

Windows XP'de çok fazla güvenlik açığı var ve artık yazılımlar vs. daha çok Windows 7, 8, 8.1 destekli çıkıyor. Ubuntu kurabilirsiniz. Kurulum CD'sini takıp Windows'u silin (wubi ile yüklerseniz Windows'u silemezsiniz) ve oraya kurun Ubuntu'yu.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı